Nová minerálna izolácia, ktorá nezaťaží peňaženku ani životné prostredie

Nová minerálna izolácia, ktorá nezaťaží peňaženku ani životné prostredie

Pri izolovaní 100 metrov štvorcových fasády si pri použití bežnej fasádnej minerálnej izolácie na dom „prihodíme“ približne 1800 kilogramov. S novou minerálnou fasádnou izoláciou CLIMA 034 je nám stačí 900 kilogramov. Ako je to možné? Nová izolácia je síce rovnako efektívna, no o polovicu ľahšia ako bežné dosky.

Ľahšia manipulácia skracuje čas realizácie

Znamená to teda, že na 100 metrov štvorcových vám bude stačiť 900 kilogramov fasádnej minerálnej izolácie CLIMA 034. Okrem výrazne nižšej hmotnosti môže prácu s doskou uľahčiť aj väčší formát dosky – 1200 x 600 mm. V praxi to znamená, že dosiek CLIMA 034 budete na stavbe potrebovať menej a ich montáž bude rýchlejšia. To, že je nová izolačná doska ľahšia a má väčší rozmer, však neznamená, že „slabšie“ izoluje. „CLIMA 034 má najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti v triede minerálnych izolácii, jej lambda má hodnotu 0,034. Poskytuje teda naozaj efektívnu ochranu pred únikmi tepla v zime a zároveň chráni dom pred letným prehrievaním,“ konštatuje Alexander Prizemin.

Ochrana proti hluku a požiaru

Nová minerálna izolácia je zároveň aj plnohodnotnou akustickou izoláciou, čo oceníte, ak váš dom stojí napríklad v blízkosti rušnej cesty. „Izolačné dosky CLIMA 034 sú tiež nehorľavé, takže pri zateplením touto izoláciou nie je potrebné realizovať požiarne zábrany, čo v dôsledku opäť šetrí čas aj financie investora.“ CLIMA 034 teda predstavuje tri riešenia v jednom – tepelnú izoláciu, akustickú izoláciu a požiarnu ochranu.

Ekologické riešenie do dôsledkov

Izolácia šetrí životné prostredie principiálne – vďaka izolácií môže obyvateľ domu či bytu ušetriť až 40 percent nákladov na vykurovanie. Druhým rozmerom je samozrejme šetrenie energie pri aplikácii zateplenia, ktoré vyplýva z nízkej hmotnosti nových fasádnych izolačných dosiek. Tým, že materiál je o polovicu ľahší, môžete ušetriť energiu nielen pri jeho aplikácii, ale aj na jeho preprave. Tretím ekologickým rozmerom je samotné zloženie materiálu: až 80 percent jej objemu tvorí recyklované sklo. Pre porovnanie – bežné minerálne izolácie obsahujú obvykle o 20 percent recyklovanej zložky menej.

www.isover.sk

www.isover-eshop.sk

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje