Stierková izolácia balkóna alebo terasy

Stierková izolácia na báze cementu predstavuje hospodárne, spoľahlivé a pritom rýchle riešenie hydroizolácie na balkónoch a terasách.

1 – Na pevný, rovný a čistý podklad (cementový treba dobre navlhčiť) nanesieme štetcom alebo metlou prvú vrstvu izolácie, ktorá tvorí adhézny mostík.2 – Na utesnenie rohovej škáry a styku steny s podlahou vložíme do prvej vrstvy izolácie tesniacu pásku.
3 – Po zaschnutí podkladu ozubenou stierkou alebo valčekom nanesieme druhú vrstvu izolácie tak, aby prekryla celú plochu. Až po 24 hodinách začneme klásť dlažbu.4 – Na plochu nanesieme kontaktnú vrstvu a na ňu, ešte nezavädnutú, lepiace lôžko. Na rubovú stranu dlaždice dáme tenkú vrstvu lepidla a potom ju ľahkým posuvným pohybom položíme a vyrovnáme.
5 – Položenú dlažbu dokonale vyškárujeme škárovacou hmotou, necháme zavädnúť (skúška dotykom prstov) a potom umyjeme vlhkou a dočistíme iba navlhčenou špongiou.6 – Dilatačné, rohové a spojovacie škáry utesníme elastickou silikónovou hmotou. Nanášame ju pod tlakom z ručnej škárovacej pištole a povrch zahladíme škárovacím profilom alebo prstom navlhčeným v mydlovej vode.

Ing. Miroslav Vrábel
Foto: Degussa, Ivan Šimek

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.