stierkova izolacia balkona alebo terasy

Stierková izolácia balkóna alebo terasy

Stierková izolácia na báze cementu predstavuje hospodárne, spoľahlivé a pritom rýchle riešenie hydroizolácie na balkónoch a terasách.

1 – Na pevný, rovný a čistý podklad (cementový treba dobre navlhčiť) nanesieme štetcom alebo metlou prvú vrstvu izolácie, ktorá tvorí adhézny mostík.2 – Na utesnenie rohovej škáry a styku steny s podlahou vložíme do prvej vrstvy izolácie tesniacu pásku.
3 – Po zaschnutí podkladu ozubenou stierkou alebo valčekom nanesieme druhú vrstvu izolácie tak, aby prekryla celú plochu. Až po 24 hodinách začneme klásť dlažbu.4 – Na plochu nanesieme kontaktnú vrstvu a na ňu, ešte nezavädnutú, lepiace lôžko. Na rubovú stranu dlaždice dáme tenkú vrstvu lepidla a potom ju ľahkým posuvným pohybom položíme a vyrovnáme.
5 – Položenú dlažbu dokonale vyškárujeme škárovacou hmotou, necháme zavädnúť (skúška dotykom prstov) a potom umyjeme vlhkou a dočistíme iba navlhčenou špongiou.6 – Dilatačné, rohové a spojovacie škáry utesníme elastickou silikónovou hmotou. Nanášame ju pod tlakom z ručnej škárovacej pištole a povrch zahladíme škárovacím profilom alebo prstom navlhčeným v mydlovej vode.

Ing. Miroslav Vrábel
Foto: Degussa, Ivan Šimek

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.