vyregulovanie rozvodov teplej uzitkovej vody znizi ucty za energie
Galéria (4)

Vyregulovanie rozvodov teplej úžitkovej vody zníži účty za energie

Nižšie platby za teplú vodu až o 20 % môžu byť realitou aj u vás. Ale iba v prípade, že nebudete platiť za drahšiu teplú vodu, keď tečie studená. Komfort okamžitého prístupu k teplej vode a nižšie účty zaistí vo vašom dome multifunkčný termostatický vyvažovací ventil MTCV  od spoločnosti Danfoss.

Galéria

Neplaťte za to, čo ste nevyužili

Veľa nájomníkov alebo vlastníkov bytov dôverne pozná situáciu, keď musia dlho odpúšťať studenú vodu, aby tiekla teplá voda. Aj keď odpúšťajú studenú, musia platiť za drahšiu teplú vodu. Takéto plytvanie energiou a vodou možno riešiť jednoduchým a investične nenáročným zásahom do rozvodu teplej úžitkovej vody. Na tepelné vyváženie ohriatej pitnej vody sa v domových cirkulačných rozvodoch používa ventil MTCV . Podľa doterajších skúseností po inštalácii zariadenia úspora energie v stredne dlhej 5-poschodovej obytnej budove predstavuje približne 20 %.

Okamžitý prístup k teplej vode

Po inštalácii ventilov MTCV .sa ihneď zníži vaša spotreba vody, pretože budete mať okamžitý prístup k teplej vode v  systéme. Vyregulovaný systém rozvodu TÚV pomocou ventilov MTCV  udržiava rovnakú teplotu v celej inštalácii bez ohľadu na umiestnenie stúpačky cirkulácie. Investícia do vyváženia teplej vody sa oplatí. „Návratnosť investície vynaloženej na zakúpenie a inštaláciu zariadenia je približne pol roka až jeden rok, čo závisí to od typu budovy,“ hovorí Miroslav Hartiník zo spoločnosti Danfoss.

Viac informácií na www.sk.danfoss.com  –>

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.