Neplaťte za drahú teplú vodu, keď tečie studená

31.05.2012
31.05.2012 (3) (0)
Neplaťte za drahú teplú vodu, keď tečie studená
Pustíte teplú vodu a čakáte. Tečie studená. Na vodomere vám však utešene naskakuje odber drahšej teplej vody. Takéto plytvanie energiou a vodou možno riešiť jednoduchým a investične nenáročným zásahom do rozvodu teplej úžitkovej vody. Multifunkčný termostatický vyvažovací ventil MTCV od spoločnosti Danfoss vám pomôže znížiť účty za teplú vodu. Získate tiež komfort okamžitého prístupu k teplej vode.

Môžete ušetriť až 20 % nákladov na teplú vodu
Na tepelné vyváženie ohriatej pitnej vody sa v domových cirkulačných rozvodoch používa ventil MTCV . Po inštalácii týchto ventilov sa hneď zníži vaša spotreba vody, pretože budete mať okamžitý prístup k teplej vode v  systéme. Podľa doterajších skúseností po inštalácii zariadenia úspora energie v stredne dlhej 5-poschodovej obytnej budove predstavuje približne 20 %. „Návratnosť investície vynaloženej na zakúpenie a inštaláciu zariadenia je približne pol roka až jeden rok, závisí to od typu budovy,“ hovorí Miroslav Hartiník zo spoločnosti Danfoss.

Neplaťte za drahú teplú vodu, keď tečie studená 1

Čo urobíte dnes, sa vám v budúcnosti vyplatí
Investíciou do vyregulovania systému rozvodov TÚV sa zároveň pripravíte na legislatívne zmeny platné od januára 2014. Všetky veľké budovy s ústredným teplovodným vykurovaním, teda aj panelové domy, musia mať od roku 2014 hydraulicky vyregulované rozvody TÚV. Podľa zákona o energetickej efektívnosti za nesplnenie tejto povinnosti môže správca alebo vlastník budovy dostať pokutu od 200 do 8 000 eur. Vyregulovaný stav dosiahnete prostredníctvom efektívnych vyvažovacích ventilov MTCV  od spoločnosti Danfoss.

Viac informácií na www.sk.danfoss.com 

-->


Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Prečítajte si
Reklama