Neplaťte za drahú teplú vodu, keď tečie studená

neplatte za drahu teplu vodu ked tecie studena

Pustíte teplú vodu a čakáte. Tečie studená. Na vodomere vám však utešene naskakuje odber drahšej teplej vody. Takéto plytvanie energiou a vodou možno riešiť jednoduchým a investične nenáročným zásahom do rozvodu teplej úžitkovej vody. Multifunkčný termostatický vyvažovací ventil MTCV od spoločnosti Danfoss vám pomôže znížiť účty za teplú vodu. Získate tiež komfort okamžitého prístupu k teplej vode.

Môžete ušetriť až 20 % nákladov na teplú vodu
Na tepelné vyváženie ohriatej pitnej vody sa v domových cirkulačných rozvodoch používa ventil MTCV . Po inštalácii týchto ventilov sa hneď zníži vaša spotreba vody, pretože budete mať okamžitý prístup k teplej vode v  systéme. Podľa doterajších skúseností po inštalácii zariadenia úspora energie v stredne dlhej 5-poschodovej obytnej budove predstavuje približne 20 %. „Návratnosť investície vynaloženej na zakúpenie a inštaláciu zariadenia je približne pol roka až jeden rok, závisí to od typu budovy,“ hovorí Miroslav Hartiník zo spoločnosti Danfoss.

Čo urobíte dnes, sa vám v budúcnosti vyplatí
Investíciou do vyregulovania systému rozvodov TÚV sa zároveň pripravíte na legislatívne zmeny platné od januára 2014. Všetky veľké budovy s ústredným teplovodným vykurovaním, teda aj panelové domy, musia mať od roku 2014 hydraulicky vyregulované rozvody TÚV. Podľa zákona o energetickej efektívnosti za nesplnenie tejto povinnosti môže správca alebo vlastník budovy dostať pokutu od 200 do 8 000 eur. Vyregulovaný stav dosiahnete prostredníctvom efektívnych vyvažovacích ventilov MTCV  od spoločnosti Danfoss.

Viac informácií na www.sk.danfoss.com  –>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.