Duofix Special – tip na rekonštrukciu bytového jadra

duofix special tip na rekonstrukciu bytoveho jadra

Podľa prieskumov patria v starších bytoch kúpeľne medzi najopotrebovanejšie priestory. Pri neustálom striedaní teplôt, vytváraní pary a priamom pôsobení vody sú často zdrojom plesní, ktoré negatívne pôsobia na ľudské zdravie.

Tip na vybavenie WC
Montážny prvok Duofix Special umožňuje jednoduchú inštaláciu závesného WC i v priestoroch, kde to doteraz bolo problematické. Práve v bytových jadrách sa za WC misou nachádza inštalačná šachta s rozvodmi kanalizácie, vody a plynu. Duofix Special umožňuje jednoduchú výmenu starého WC za moderné riešenie so závesnou WC misou.

Montáž prvku Duofix Special
Pripojenie prívodu vody a odpadového potrubia nie je pre skúseného inštalatéra problém. Pozornosť je potrebné venovať iba napojeniu prvku na odpadové potrubie, kde je podľa výšky a uhla existujúcej odbočky nad podlahou a veľkosti miestnosti nutné vybrať správny variant. Pokiaľ je výška osi existujúcej odbočky do 8 cm od finálnej podlahy, dá sa použiť originálne napojenie pomocou kolena Geberit-PE (pol.č.366.055). Pre azbestocementové odbočky je potrebné koleno upraviť do uhla 75°. pre liatinové a PVC odbočky do uhla 60°. Pre odbočky vyššie ako 8 cm nad finálnou podlahou je určený priamy kus Geberit-PE (pol.č.367.887) s pripojením hrdlovými kolenami i od iných výrobcov.

V nevyhnutných prípadoch je možné použiť tzv. flexibilné pripojenie, ale len z kvalitného materiálu. Rám montážneho prvku Duofix Special i jeho upevnenie spĺňa s veľkou rezervou predpísanú nosnosť závesnej WC misy – 400 kg. Pomocou výsuvných podpier je možné jednoducho nastaviť požadovanú výšku. Práve možnosť prispôsobenia výšky závesnej misy zákazníkovi je jednou z predností montážneho prvku Duofix Special.

V hornej časti sa prvok pripevňuje jednoducho nastaviteľnými rozperami do murovanej alebo ľahkej priečky, prípadne do existujúcej umakartovej steny tzv. zmrašťovacími rozperkami. Pri napájaní WC misy k montážnemu prvku je nutné zmerať hrúbku keramiky, obkladu a sadrokartónu a podľa toho zaskrutkovať závitové tyče. Všetko ostatné je súčasťou priloženého návodu.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteVýhodou prvku Duofix Special je možnosť jeho demontáže v prípade rekonštrukcie rozvodov v inštalačnej šachte. Preto firma Geberit odporúča vykonať upevnenie sadrokartónu a keramického odkladu s možnosťou demontáže zadnej steny WC miestnosti.

Montážny prvok Duofix Special nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. Prípadná úprava množstva splachovacej vody alebo vyčistenie napúšťacieho a vypúšťacieho ventilu sa vykonáva cez otvor pod splachovacím tlačidlom.

Tlačidlá splachovania
Široká farebná a dizajnová škála splachovacích tlačidiel umožňuje zladiť tlačidlo s interiérom. Zákazník si môže zvoliť ovládacie tlačidlo pre dve množstvá vody alebo s funkciou Štart/Stop, ktorá umožňuje splachovanie kedykoľvek prerušiť. Pokiaľ neskôr požadujete zmenu ovládania, stačí tlačidlo jednoducho vymeniť. Firma Geberit ponúka tiež možnosť tzv. oddialeného ovládania, kedy je tlačidlo veľkosti svetelného vypínača umiestnené na zadnej alebo – najmä pre invalidných spoluobčanov – na bočnej stene miestnosti.

Všetci zákazníci, ktorí si zakúpia montážny prvok Duofix Special v termíne od 1. 12. 2011 do 30. 4. 2012 budú zaradení do žrebovania o zaujímavé ceny. Viac informácii o akcii na
www.geberit.sk.
–>

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.