image 41121 25 v1

Drevostavbu bungalovu veľmi efektívne vyhrieva elektrické podlahové vykurovanie

Stále dokonalejšie konštrukcie zamedzujúce tepelným stratám budov sú dôvodom, že celková spotreba energie potrebnej na vykurovanie energeticky úsporných objektov významne klesá. 

V mnohých novostavbách tak prestávajú byť rozhodujúce prevádzkové náklady a oveľa dôležitejším faktorom sa stáva celková výška prvotnej investície, náklady na údržbu a revízie, životnosť kúrenia, spoľahlivosť celého systému a miera komfortu. Za tohto stavu tak prudko rastie význam používania elektrických vykurovacích systémov, ktoré všetky uvádzané výhody prinášajú.

Potvrdzuje to aj nízkoenergetická prízemná drevostavba s obytnou plochou 122 m² a dispozíciou 4 + kk v Košiciach. Dom je plne elektrifikovaný a hlavným zdrojom vykurovania sú elektrické podlahové vodiče ECOFLOOR a fólie ECOFILM. Regulácia vykurovania je realizovaná lokálne po miestnostiach, digitálnymi termostatmi. Celá investícia vykurovania bola vyčíslená na cca 1.550 €, cenovo atraktívna je aj spotreba elektrickej energie. Za 14 mesiacov spotrebovala štvorčlenná rodina na vykurovanie a bežnú prevádzku celkom 5131 kWh, celkové náklady boli 647 €. Drevostavbu realizovala spoločnosť NESBAU nízkoenergetické stavby s.r.o. z Malej Idy.

Viac informácií o elektrickom vykurovaní vrátane vykurovania vyššie uvedeného domu nájdete na www.fenix.sk.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.