baner
Zdroj: SPP

Detektory dymu a plynu stoja menej ako návšteva hasičov

Pevné dvere s niekoľkobodovým zámkom, dobre tesniace okná, či dokonca alarm chrániaci pred zlodejmi. Každý z nás hľadá ten najúčinnejší spôsob, ako urobiť svoj domov nielen príjemným, ale i bezpečným. Stačí však malý skrat, či neviditeľný nepriateľ v podobe unikajúceho plynu a náš rokmi starostlivo budovaný sen sa rozplynie doslova ako dym, zanechajúc po sebe často i nenapraviteľné škody. Každoročne to potvrdzujú aj smutné štatistiky hasičov.

Vyhnúť sa škodám na majetku, či dokonca v extrémnych prípadoch ohrozeniu života pritom pomôžu „strážcovia“ v podobe malých chytrých krabičiek. Zoznámte sa s detektormi dymu a plynu. Nestoja veľa, ich inštalácia je dnes už veľmi jednoduchá a úžitok, ktorý nám prinesú, je doslova nevyčísliteľný. Že niečo nie je u nás doma v poriadku, nám dokážu hlásiť aj na diaľku a umožnia tak minimalizovať škody už v ich zárodku. Veď povedzme si úprimne, aj keď hasičov sprevádza povesť sexy mužov v uniformách, sú návštevy, ktoré doma nechceme za žiadnu cenu.

Najviac zákazníkov, najväčšia zodpovednosť

S viac ako 1,3 milióna zákazníkov je dnes Slovenský plynárenský priemysel (SPP) najväčším spoľahlivým dodávateľom energií na Slovensku. Nie je preto náhoda, že SPP už niekoľko rokov úzko spolupracuje s Hasičským a záchranným zborom a Slovenskou asociáciou hasičských dôstojníkov. „Úlohou hasičov je nielen hasiť, ale aj chrániť pred požiarmi. A to je oblasť, kde sa naše pôsobenie prirodzene prelína. Pri takom vysokom počte zákazníkov, ktorí nám prejavujú svoju dôveru, považujeme za férové, aby sme im dokázali zabezpečiť nielen stabilné dodávky plynu a elektriny, ale pomohli tiež zabezpečiť ich domácnosti pred prípadnými pohromami. Aj preto sme rozvinuli projekt SMARTHOME, ktorý vďaka inštaláciám rôznych inteligentných systémov dokáže nielen výrazne šetriť naše náklady na bývanie, ale doslova myslieť za nás a upozorniť nás na prípadné nebezpečenstvo. Inteligentný domov je možné vybudovať naraz, ale aj postupne. Začať sa dá napríklad práve so spomínanými detektormi dymu a plynu, vysvetľuje Tibor Jedlička, senior produktový špecialista SPP. Detektory môžu pri niektorých typoch inštalačných súprav v prípade potreby, nielen upozorniť na fakt, že niečo nie je u nás doma v poriadku, ale dokonca aj vypnúť príslušné prívody energie z prevádzky a zabrániť tak ďalším škodám. V rámci balíčka SPP SMARTHOME spoločnosť ponúka možnosť zaobstarať si uvedené detektory za výhodných podmienok, ktoré výrazne nezaťažia rodinný rozpočet.

Bezpečnosť bez búrania

V súčasnosti už nie je potrebné, aby sme kvôli inštalácii detektorov absolvovali nepríjemné stavebné zásahy. Podľa produktového špecialistu SPP dokážu detektory dymu a plynu fungovať aj bezdrôtovo na základe Wi-Fii pripojenia. „Ide o autonómne snímače s vlastným napájaním a akustickým signalizátorom, ktoré vydávajú varovný zvuk. Umiestňujú sa prevažne na strop, resp. na miesto v zmysle inštalačného manuálu. Väčšina dostupných detektorov má dnes už napájanie z batérie so životnosťou niekoľko rokov,“ spresňuje. Možností technických riešení je niekoľko. SPP preto ponúka všetkým záujemcom i mimo radov svojich klientov, odborné poradenstvo. Odborníci spoločnosti pomôžu vybrať správny typ detektora a vhodný spôsob jeho umiestnenia. Bezpečný domov sa jednoducho oplatí, a to nielen pre dobrý pocit z nášho bývania. Viac informácií nájdete na www.spp.sk.

PR článok spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje