Jednoduchá montáž svetlovodu
Galéria (7)

Jednoduchá montáž svetlovodu

Svetlovody VELUX prinášajú svetlo aj na miesta, ktoré nemožno osvetliť prirodzene cez okná. Vytvárajú dynamické vnútorné prostredie vďaka unikátnej hre denného svetla. Inovované svetlovody Novej Generácie VELUX sa tiež vyznačujú veľmi jednoduchou montážou.

Galéria

Montáž svetlovodu - 122601-01-XXL
Montáž svetlovodu - 122631-01-XXL
Montáž svetlovodu - 122634-01-XXL
Montáž svetlovodu - 122642-01-XXL
Montáž svetlovodu - 122646-01-XXL
Montáž svetlovodu - 124091-01-XXL

Nová Generácia svetlovodov VELUX pomáha privádzať denné svetlo do chodieb, predsiení či šatníkov. Montáž svetlovodu je značne jednoduchšia a rýchlejšia vďaka novému flexibilnému uzamykaciemu systému. Možno ho inštalovať v akejkoľvek časti domu v maximálnej vzdialenosti až 6 metrov od strechy. Výhodou je možnosť inštalácie svetlovodu z vonkajšej strany – to ocenia užívatelia so sťaženým prístupom do podkrovia.


Svetlovody odteraz možno inštalovať nielen zvnútra, ale aj z vonkajšej strany.

Montážny postup na streche

1. Na streche sa nachádza odnímateľné krídlo. Pri odstránení štyroch skrutiek ho možno odmontovať a tak začať s osadzovaním svetlovodu z vonkajšej strany.
2. Do otvoru treba následne vsunúť hornú časť tubusu. Jeho pripevnenie je jednoduché: stačí pripevniť klipsy k hornému osadzovaciemu rámu. Vonkajšie tvrdené sklo má hrúbku 4 mm – neublíži mu ani krupobitie. Okrem toho je vybavené samočistiacou vrstvou, čiže ani po dlhšom čase nie je kvalita prichádzajúceho svetla do interiéru ovplyvnená znečisteným sklom na streche.
3. Ďalšou novinkou je hydroizolačná fólia BFX, ktorá je k dispozícii ako doplnok a priobjednáva sa v závislosti od veľkosti svetlovodu. Je absolútne vodotesná, preto sa nedostane žiadna vlhkosť ku svetlovodu. Pružný okraj obopína priemer tubusu. V streche sa následne napája ako bežná hydroizolačná fólia, ktorá sa používa aj pri strešných oknách.

Vonkajšie tvrdené sklo má hrúbku 4 mm, preto mu neublížia ani rôzne poveternostné zmeny.

Hydroizolačná fólia BFX je vodotesná, preto sa ku svetlovodu nedostane ani voda, ani vlhkosť.

Montážny postup v podhľade:

1. Horná príruba tubusu sa pripevňuje systémom flexi-klik, buď k rovnému dielu alebo ku kolenu. Tento zjednodušený uzamykací systém rýchlo spája aj samotný pevný diel tubusu, alebo jednotlivé diely k sebe. Všetky švy sú napokon prelepené striebornou tesniacou páskou.
2. Súčasťou svetlovodu je aj inovovaná parotesná fólia, ktorá zaisťuje ideálnu tesnosť medzi samotným tubusom a konštrukciou strechy.


Systém flexi-klik rýchlo spája samotný diel tubusu, aj jednotlivé diely k sebe.

Montážny postup v interiéri

Inovovaný stropný difúzor sa skladá z dvoch častí: z plastového rámu a dvojitého akrylátového skla. Rám sa montuje pomocou 4 skrutkovacích úchytov. Samotný difúzor sa inštaluje tak, že sa pretočí o približne 90°, kým nie je úplne natesno. Následne je každá skrutka prekrytá bielou záslepkou, aby nebol príjemný vzhľad narúšaný. Difúzor možno kedykoľvek odpojiť a vyčistiť, ak treba. Difúzor má na bočnej strane pás akrylátového skla a zároveň je odsadený od plastového rámu – tvorí možnosť pre ďalší rozptyl svetla, ktorý vzniká odrazom od lesklej hrany rámika.

Stropný difúzor sa skladá z plastového rámu a z dvojitého akrylátového skla. Odsadenie skla od rámu umožňuje väčší rozptyl svetla.

www.velux.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.