svetlovod Velux
Zdroj: Velux

Čo privedie svetlo aj do miestností bez okien a ľahko sa montuje?

Odpoveď znie svetlovod. Denné svetlo dovedie aj tam, kde by ste ho vôbec nečakali. So svetlovodom nemusíte cez deň svietiť napríklad na tmavých chodbách, na schodisku, v šatníku alebo na WC. Ušetríte za energie a váš domov bude bezpečnejší a príjemnejší.

Ide o špeciálny trubicový systém, ktorý privádza denné svetlo zo strechy až tam, kde ho potrebujete. VELUX ponúka svetlovody do šikmej aj plochej strechy a ich tubus s 98 % odrazivosťou zaistí vynikajúci prestup svetla do interiéru. Sú schopné prenášať slnečné i mesačné svetlo do miestností do vzdialenosti až 6 m a môžete ich doplniť LED osvetlením. Svetlovod tak cez deň svieti vďaka dennému svetlu a v noci ho použijete ako zdroj umelého osvetlenia. Nosič LED diódy pritom nezatieňuje rozptyľovač prirodzeného svetla (tzv. difúzor). Difúzor je osadený do plastového rámu a má na bočnej strane číry pás akrylového skla. Vytvára tak priestor na nový rozptyl svetla odrazom od lesklej bielej hrany rámčeka. Do interiéru sa preto dostane kombinácia rozptýleného a priameho denného svetla.

svetlovod Velux vizualizácia
Zdroj: Velux

Jednoduchá montáž

Svetlovod je praktický aj preto, že ide o efektívne, ale nie zbytočne komplikované zariadenie. Zostavenie tubusu z jednotlivých dielov je veľmi jednoduché vďaka inovatívnemu systému spájania Flexi-klik. Je však dôležité všetky vzniknuté spoje hermeticky uzavrieť, a to pomocou na to určenej hliníkovej lepiacej pásky. Súčasťou dodávky je aj manžeta z parotesnej fólie, tvarovo prispôsobená kruhovému tubusu. Tá zaistí bezpečné a dokonalé napojenie na budovu. Svetlovod VELUX sa dodáva s dvomi flexibilnými kolenami, vďaka ktorým sa prispôsobí unikátnemu sklonu a tvaru každej strechy. Pri montáži je, samozrejme, dôležité riadiť sa odbornými odporúčaniami výrobcu.

www.velux.sk

Zdroj: PR článok spoločnosti VELUX

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.