Riešenia presvetlenia cez strechu

28.09.2018
28.09.2018 (6) (0)
Riešenia presvetlenia cez strechu

VELUX je nielen známym výrobcom strešných okien. Ponúka riešenia presvetlenia pre všetky typy striech, vrátane miestností uprostred dispozície či v hĺbkach miestností.

Montáž strešného okna je jednoduchá a rýchla, pričom technický servis VELUX je neustále k dispozícii na technické konzultácie. V prípade rekonštrukcie je montáž strešného okna menším zásahom do strechy, ako vytvorenie vikiera. Pod šikmú strechu navyše privedie aj viac svetla. Ďalšou výhodou, ktorú prinášajú strešné okná, je možnosť efektívneho vetrania. Prirodzená ventilácia cez vysoko umiestnené okná je mimoriadne účinná. Zlepšiť kvalitu vzduchu bez manipulácie so strešnými oknami pomôže VELUX ACTIVE.

Inteligentný systém VELUX ACTIVE stráži kvalitu vnútorného prostredia. Pomocou senzorov neustále monitoruje teplotu, vlhkosť vzduchu aj koncentráciu CO2 a reaguje na aktuálne podmienky. Miestnosť automaticky vyvetrá, či zatieni. VELUX ACTIVE je kompatibilný s elektrickým systémom ovládania VELUX INTEGRA.

Strešné okná do šikmej strechy

Strešné okná do šikmej strechy

Strešné okná privedú dnu až dvojnásobne viac denného svetla. Veľmi účinná je aj prirodzená ventilácia cez vysoko umiestnené okná. 

Svetlovody presvetlia nedostupné miesta

Svetlovody pomôžu presvetliť priestory, ktoré sú často odkázané len na zdroje umelého svetla. Sú ideálne na miesta, kde nie je možné inštalovať strešné okno – uprostred dispozície alebo v hĺbke miestnosti. Svetlovod je ideálnym riešením pre presvetlenie chodieb, kúpeľní a šatníkov – kde stačí nižšia intenzita svetla. Svetlovody presvetľujú interiér aj počas oblačného počasia intenzitou 60 W žiarovky. Vďaka vysoko reflexnému tubusu privedú do interiéru až 98 % slnečného svetla. Súčasne pomáhajú šetriť náklady na využívanie elektrickej energie. Osvetlením chodby denným svetlom možno znížiť svietenie o 400 hodín za rok.

Strešné okná do šikmej strechy

Strešné okná do šikmej strechy

Svetlovody sú jednoduchým riešením, ako priviesť prirodzené svetlo do miest, kde okná neprichádzajú do úvahy. 

Okná do plochej strechy

VELUX ponúka možnosť presvetlenia interiéru v objektoch s plochou strechou. Kombinácia fasádnych okien so strešným svetlíkom zabezpečí dostatočné presvetlenie miestnosti a umožní tiež efektívnu ventiláciu. Komfort a pohodlie pri vetraní a tienení svetlíka zaistí elektrické ovládanie VELUX INTEGRA®. Kvalitu vnútorného prostredia automaticky postráži inteligentný systém VELUX ACTIVE.

Strešné okná do šikmej strechy

Strešné okná do šikmej strechy

Aj malý priestor môže vyzerať priestrannejšie, ak je vhodne osvetlený denným svetlom. 

www.velux.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Prečítajte si
Reklama