Zateplenie polystyrénom
Zdroj: Združenie EPS.SR

Zateplite polystyrénom v zatepľovacom systéme ETICS – teraz je ten správny čas!

Zatepľovanie EPS prináša výhody nielen v zime; vonkajšia izolačná vrstva dopomôže k udržiavaniu príjemnej vnútornej klímy aj počas leta. Ak ste doteraz váhali, zateplite už toto leto, aby ste ušetrili energie vynaložené nielen na vykurovanie, ale aj ochladzovanie interiéru. K tomu vám pomôže použitie expandovaného polystyrénu v ETICS.

ETICS je vonkajší tepelnoizolačný systém, určený na zateplenie obvodových stien budov. Tento systém sa v európskej výstavbe využíva už viac ako 50 rokov, pričom na Slovensku sa týmto spôsobom zatepľuje už 20 rokov.

Zateplenie polystyrénom
Zdroj: Združenie EPS.SR

Dokonalé zateplenie je spojením kvalitného produktu a bezchybnej inštalácie

Základom systému sú polystyrénové tepelnoizolačné dosky. O perfektnú tepelnú izoláciu sa postará štandardný biely aj sivý (grafitový) polystyrén. EPS sa vyznačuje vysokou pevnosťou v tlaku, mechanickou odolnosťou, nízkou hmotnosťou a jeho tepelnoizolačné vlastnosti patria k tým najlepším.

Zateplenie polystyrénom
Zdroj: Združenie EPS.SR

Kvalitu produktu podčiarkne bezchybná montáž. „Dosky sa lepia na stenu tak, že majster nanesie lepiacu maltu po ich obvode a tri buchty aplikuje aj do stredu. Robí sa to preto, aby sa doska dokonale prilepila k podkladu a zabránilo sa tak prúdeniu vzduchu medzi stenou a izoláciou, čo je pri kontaktných systémoch nežiadúce,“ hovorí Marta Strapková, predsedníčka Združenia EPS SR.

Zateplenie s použitím expandovaného polystyrénu v ETICS je mimoriadne obľúbenou formou zateplenia – využíva ho dokonca až 80 % zateplení v Európe.

Všetky dôvody, prečo ho využiť, vám o sebe povie v tomto videu

Zdroj: Združenie EPS.SR

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.