GrEPS Reflex
Galéria (9) Zdroj: Austrotherm

Využite akciu a zatepľujte teraz so sivým polystyrénom Austrotherm GrEPS Reflex

Sivý polystyrén Austrotherm GrEPS® Reflex je inovatívny produkt upravený špeciálnou reflexnou povrchovou vrstvou. Je vhodný na zateplenie fasády tak nových ako aj starších domov. Má až o 23 % lepšie tepelnoizolačné vlastnosti oproti bielemu polystyrénu.

Galéria

GrEPS Reflex
Letná akcia Austrotherm
Sivý polystyrén
Zateplená fasáda
Práca s GrEPS Reflex
Práca so sivým polystyrénom
Zateplenie polystyrénom
EPS Kombi Grafit produkt

Chystáte sa zatepľovať? Využite špeciálnu akciu až do 14. októbra

Pri kúpe sivého polystyrénu Austrotherm GrEPS® 70 Fasádny Reflex hr. 10, 15 alebo 20 cm na plochu 130 m2 k nemu dostanete zdarma 450 kg špeciálnej lepiacej stierky Baumit StarContact. Akcia platí až do 14. 10. 2022. Počas akcie je aj reflexný náter zdarma.

Letná akcia Austrotherm
Zdroj: Austrotherm

Prečo je sivý polystyrén Reflex chytré riešenie na fasádu?

Najväčšou výhodou tepelnoizolačnej dosky Austrotherm GrEPS® 70 Fasádny Reflex je, že má špeciálnu povrchovú úpravu. Je pokrytá reflexnou vrstvou, ktorá počas teplých slnečných dní zabraňuje prehrievaniu polystyrénu.

Sivý polystyrén
Zdroj: Austrotherm
  • špeciálna reflexná povrchová vrstva zjednodušuje v letnej sezóne aplikáciu izolačných dosiek
  • reflexný náter minimalizuje negatívny vplyv UV žiarenia a eliminuje sa povrchová teplota na izolácii v priebehu jej aplikácie

Vďaka prímesi grafitu má sivý polystyrén lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely
polystyrén –
až o 23 %. Znamená to, že v pri rovnakej hrúbke dosahuje vyššie úspory
tepla ako biely polystyrén. Alebo na dosiahnutie rovnakých tepelnoizolačných parametrov vám
stačí sivý polystyrén menšej hrúbky
. Úspora hrúbky ušetrí nielen potrebný objem izolácie, ale aj
pomocné materiály. Stačí použiť napr. kratšie kotvy, parapety, užšie atikové plechy, ostenia okien.

Zateplená fasáda
Zdroj: Austrotherm

Na zateplení fasády môžete na energiách na vykurovanie ušetriť až 16 %, pri porovnaní zateplenia fasády sivým a bielym polystyrénom rovnakej hrúbky. Sivý polystyrén Austrotherm GrEPS® Reflex je výborná alternatíva aj na obnovu starších domov, na ktorú môžete pri splnení daných podmienok získať finančný príspevok.

Ako sa pracuje s polystyrénom Austrotherm GrEPS Reflex?

Zatepľovanie s tepelnoizolačnými doskami Austrotherm GrEPS Reflex si nevyžaduje špeciálne postupy. Práca s  grafitovým polystyrénom je vďaka nízkej hmotnosti jednoduchá, ľahko sa s ním manipuluje. Nie je potrebné pri práci s ním používať špeciálne nástroje.

Práca s GrEPS Reflex
Zdroj: Austrotherm
Práca so sivým polystyrénom
Zdroj: Austrotherm

Sivý polystyrén Austrotherm GrEPS je vhodný aj na podlahy

Nedostatočne zateplené podlahy môžu zvýšiť spotrebu energie o 10 až 20 %. Dobre zvolený izolačný materiál v podlahovej konštrukcii významne prispieva k úsporám financií a zvyšuje tepelný a akustický komfort. 

Mimoriadne efektívny a čoraz viac používaný materiál na zateplenie podlahy je  sivý (grafitový) penový polystyrén Austrotherm GrEPS. Sivé tepelnoizolačné dosky Austrotherm GrEPS sa osvedčili ako účinné a hospodárne riešenie na vytvorenie efektívnej tepelnej ako aj zvukovej izolácie pri všetkých typoch podláh. 

Pri zateplení podláh v rodinnom dome nesmieme zabúdať ani na optimálne  zateplenie podlahy v podkrovných priestoroch. Väčšina podláh na povale starších domov nemá žiadnu tepelnú izoláciu a straty tepla sú veľké, keďže stropná konštrukcia  odsáva teplo z vykurovanej miestnosti a odvádza ho smerom nahor do priestoru povaly. Tepelná izolácia má svoje opodstatnenie aj v letných mesiacoch, keď teplota dosahuje v priestore povaly 40 – 55 °C a teplo sa šíri do celého domu.

Zateplenie polystyrénom
Zdroj: Austrotherm

Účinný izolačný materiál na zateplenie málo zaťažovanej podlahy podkrovného priestoru je kombinovaná tepelnoizolačná doska z difúzne otvoreného grafitového polystyrénu  Austrotherm GrEPS Kombi

EPS Kombi Grafit produkt
Zdroj: Austrotherm

Viac info na www.reflex.austrotherm.sk

Zdroj: PR článok Austrotherm, s. r. o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.