image 41002 25 v1
Galéria (5)

Rodinné šťastie postavené na tichu

Radostný detský džavot, hlasná hudba či manžel fandiaci pri televízore, umocňujú bežnú rodinnú atmosféru a spestrujú každodenný život. Ako sa však naplno oddávať svojim záujmom a neobmedzovať ostatných? Hlukom nerušené bývanie si vychutnáte len s tehlami Porotherm Aku.

Galéria

Systém porotherm - wiener
Systém porotherm - Zvukoizolacne-2
Systém porotherm - zvukoizolacne-tehly
Systém porotherm - Zvukoizolacne-top

Jedným z dôležitých faktorov, ktoré výrazne ovplyvňujú kvalitu bývania, sú zvukovo-izolačné vlastnosti muriva. Špeciálne pre miesta, kde sú zvýšené nároky na zvukový útlm, odborníci odporúčajú na murovanie deliacich stien použiť ekonomicky a technicky ideálne riešenie: tehly Porotherm AKU. Akákoľvek snaha o dodatočné zlepšenie zvukovo-izolačných vlastností, už postavených stien, je nákladný proces, preto je dobré na to myslieť už pri projektovaní domu.

Tehly Porotherm AKU odporúčame použiť na steny oddeľujúce:

• kúpeľňu od obytných miestností

• spálne od seba navzájom

• spálňu od detskej izby

• technické miestnosti od obytných

Vynikajúce zvukovo-izolačné vlastnosti muriva Porotherm AKU výborne chránia pred hlukom, disponujú vysokou pevnosťou v tlaku, perfektne akumulujú teplo, majú nízky odpor proti difúzii vodných pár a sú tiež ideálnym podkladom pod omietku. Konečné rozhodnutie závisí od konkrétnych potrieb tehál či pre vnútorné nosné akustické deliace steny alebo pre nenosné priečky so zvýšenou zvukovo izolačnou schopnosťou.

Systém Porotherm má riešenie pre akusticky deliace steny

Vhodnosť surovín na výrobu akustických tehál bola overená laboratórnymi skúškami, ktorých cieľom bolo dosiahnuť čo najvyhovujúcejšie výsledky na tehlách typu P+D, t.j. bez malty v styčnej škáre tak, aby aj technológia murovania bola jednoduchšia a rýchlejšia.

„Omietnuté tehlové murivo má vďaka vysokej plošnej hmotnosti prirodzene dobré zvukovoizolačné vlastnosti. Čím je hrubšie murivo, tým je lepšia ochrana proti hluku. Obvodové steny domu nás oddeľujú nielen od zimy alebo tepla, ale aj od vonkajšieho hluku. Komfort bývania vo vnútri vášho domu môžete ešte zvýšiť, použitím muriva Porotherm AKU, pretože vďaka robustnosti majú steny z týchto tehál lepšie zvukovoizolačné vlastnosti,“ dodal na záver Ing. Ivan Vozárik, technický poradca.

wienerberger.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje