image 41040 25 v1
Galéria (6)

Miesto aj materiál pre nový dom som vyberal srdcom, hovorí Ľudovít Adamec

Miesto aj materiál pre nový dom som vyberal srdcom, hovorí Ľudovít Adamec.

Galéria

Stavebný materiál porfix
Stavebný materiál porfix
Stavebný materiál porfix
Stavebný materiál porfix
Stavebný materiál porfix

„Prišli sme sem a cítili sme pokoj a pohodu. Bolo rozhodnuté. Náš dom bude stáť práve tu,“ opisuje dobu pred rokom Ľudovít Adamec. Nádherná krajina Štiavnických vrchov ho okúzľuje dodnes. Teraz ju môže pozorovať z okna nového domova.

PORFIX, to je preverená kvalita

Niekto má rád jazdu vo vyjazdených koľajach, iný hľadá stále nové cesty. Ale aj na nich sa chce spoľahnúť na tradičné a generáciami overené materiály. Presne tak vnímajú život Adamcovci. „Rád idem do nových vecí, ale potrebujem vždy nejakú základnú istotu, že sa nespálim. Dom som chcel postaviť sám. Nielen preto aby som ušetril, ale hlavne aby som sa niečomu novému naučil. Pri výbere materiálu som sa chcel spoľahnúť na preverenú kvalitu“ vysvetluje Adamec.

Práve to bol dôvod, prečo zvolil pieskové tvárnice PORFIX. Ako navyše so smiechom dodáva “Keď stavia Slovák, mal by stavať z materiálu, ktorý sa na Slovensku vyrobí.“

Keď ide práca pekne od ruky

Stávka pána Adamca na biely PORFIX vyšla dokonale. Pórobetónové tvárnice na báze kremičitého piesku sú ľahké a výborne opracovateľné . Navyše majú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, takže stavebník ušetrí aj na nákladoch na vykurovanie domu.

„Na pomoc som si zavolal kamaráta. Dvaja sme mali hrubú stavbu za dva mesiace pod strechou. S pieskovým PORFIXom sa pracovalo veľmi dobre. Vďaka možnosti rezať tvárnice na požadované rozmery nezostal skoro žiadny odpad“ spomína pán Adamec.

Pochvaľuje si tiež spotrebu materiálu – na priestranný poschodový rodinný dom potreboval 41 paliet tvárnic a 3 palety priečkoviek. Koľko materiálu má objednať, si nechal spočítať priamo v PORFIXe. Podľa projektovej dokumentácie mu technický poradca vypracoval podklady pre nákup.

Peniaze až na prvom mieste

„Samozrejme, že som si preveroval, čo je na trhu k dispozícií. Trval som na vysokej kvalite, spoľahlivom a tradičnom výrobcovi…a chcel som prijateľnú cenu. Keď som si všetko prepočítal, zistil som, že ma PORFIX vyjde o dosť lacnejšie ako podobný stavebný materiál dovážaný zo zahraničia,“ myslí si Adamec.

„Po prvej zime, ktorú sme v dome trávili, môžem s kľudom povedať, že PORFIX šetrí aj palivo. Tepelná pohoda nemala chybu, v dome bolo príjemne, aj keď tohtoročné mrazy potrápili snáď každého majiteľa domu“ dodáva.

Nadštandardné služby nemôžu chýbať

Spoločnosť PORFIX – pórobetón, a.s., ktorá na slovenskom a českom trhu pôsobí viac ako 50 rokov, poskytuje stavebníkom odbornú podporu počas celej doby budovania ich snov. Ako už povedal Ľudovít Adamec, investori tak šetria náklady aj čas.

Vyhľadávaný je predovšetkým výpočet spotreby materiálu alebo založenie stavby zdarma. Pre opracovanie pórobetónových tvárnic je možné zapožičať si pásovú pílu. Pomôže s náročnými detailmi a pri minimalizovaní odpadu. Tiež je možné využiť odborné poradenstvo a ďalšie bonusy

„Kto k nám príde, hovorí, že som postavil dom na najkrajšom mieste na Slovensku. Musím súhlasiť, ale vždy dodávam, že som ho postavil s najlepším parťákom – s PORFIXom,“ usmieva sa Ľudovít Adamec.

www.porfix.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti PORFIX – pórobetón, a.s.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.