V okolí bazéna – bezpečne a pohodlne

V okolí bazéna – bezpečne a pohodlne

S celoplošným zvyšovaním teplôt (najmä v lete) stúpa aj výstavba bazénov v okolí našich domov. Okrem dobrého bazéna a kvalitnej filtrácie sú dôležité aj bezpečnosť a pohodlnosť v jeho bezprostrednej blízkosti. Aby sa vám príjemne chodilo a nešmýkalo, dobrou voľbou sú platňové programy od Premacu vhodné aj k bazénom.

Ako vyberať?

Spevnené plochy v okolí bazéna by mali byť navrhnuté tak, aby sa dal celý bazén pohodlne obísť, preto nie je dobré postaviť bazén do rohu alebo k stene. Z hľadiska jeho údržby a znečistenia sa neodporúča ani hneď za jeho okraj vysadiť trávnik. Zvolený povrch by mal dlhodobo znášať či už letné horúčavy, tak aj zimné mrazy, mať protišmykovú úpravu a úpravu proti oderu, napríklad záhradným nábytkom. Okrem kamennej dlažby, dreva či kompozitných materiálov sú stále v popredí tradičné platňové či dlažbové programy z betónu.

Čo ponúka betón?

Sortiment platňových systémov firmy Premac je naozaj bohatý. V ponuke sú platne rozličných rozmerov, ako aj prvky na zabránenie výhľadu, lemovanie či vybudovanie schodíkov. Pokiaľ ide o tvar a štýl, vybrať si možno klasiku aj originálne kúsky, moderný, ale aj južanský ráz alebo eleganciu v pastelových farbách. Platne sa vyrábajú v teplých aj studenších odtieňoch, s jemným dunajským štrkom, štruktúrou kameniva alebo zdrsneným brokovaným povrchom. Farby a formáty pritom možno vzájomne kombinovať. Betónové platne majú vysokú odolnosť a oderuvzdornosť, odolávajú UV žiareniu, soli i mrazu. Sú k dispozícii s povrchovou úpravou proti šmyku a aj s ochranou proti výkvetom.

DEKA – platne s dunajským štrkom

Platne Deka z vymývaného betónu svojou štruktúrou (z jemného dunajského štrku) evokujú pohodlné kamienkové pláže, po ktorých sa príjemne chodí. Sú protišmykové a vhodné nielen okolo bazénov, ale aj ako dlažba na schody. V ponuke sú v troch rozmeroch – 40 × 40 cm, 50 × 50 cm a 60 × 40 cm s možnosťou úpravy bočných hrán.

FORTE – platne s brokovaným povrchom

Kameninové platne s povrchom zušľachteným brokovaním sú mimoriadne protišmykové, vhodné nielen okolo vodných plôch, ale aj ako terasové platne pri zhotovovaní chodníkov, záhradných cestičiek a pod. Štandardne sa vyrábajú s rozmerom 40 × 40 cm, so skosením po vrchnom obvode. V ponuke je pestrá farebná paleta od sivej cez grafitovú, koralovú až po pieskovú.

LINEA – elegantné platne v pastelových farbách

Vymývané drobné kamenivo v pastelových farbách na povrchu dodáva platniam Linea exkluzívny vzhľad. Dlažba je veľmi príjemná na chodenie a vďaka špeciálne upravenému povrchu sa popri bazéne na mokrom povrchu nebude šmýkať. Okrem toho sa hodí aj na terasy, chodníky i záhradné chodníčky. Z farebnej škály si možno okrem odtieňov bielej, grafitovej a ich kombinácie vybrať aj žltú, koralovú alebo zelenú s nádychom mentolu.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteOPUS – ušľachtilé platne s výraznou štruktúrou

Luxusné platne Opus s povrchom z ušľachtilej kamennej drviny vynikajú tak ako kvalitou, tak aj vzhľadom. Sú nenáročné na údržbu, povrch je protišmykový – upravený brúsením a brokovaním, pričom si zachovávajú veľmi elegantný vzhľad. Formáty 40 × 40 cm a 60 × 40 cm sú dostupné v zaujímavom farebnom vyhotovení: zlatožltý bernstein, sivý zirkón, strieborný diamant, tehlovočervený granát alebo čierny ónyx.

Viac informácií, ako aj kompletnú ponuku betónových platní i ostatného betónového materiálu nájdete na www.premac.sk.

Nechajte si poradiť

Neváhajte a pokojne sa obráťte na našich odborných poradcov. Navštívte Premac výstavné plochy v Bratislave, vo Zvolene a v Košiciach, kde sa môžete s výrobkami Premac oboznámiť „naživo“.

ZDROJ PR článok spoločnosti Premac, spol. s r. o.

Komentáre

  1. okolie vytierame len a mame tam odtokove kanalky kvoli psovi a detom lebo tie skacu hore dole ako chcu a vnutro bazenu, dno a boky cistime robotickym vysavacom cyclonom zodiac od toprobota, ktorý maká sám a je to paráda

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.