V okolí bazéna – bezpečne a pohodlne
Galéria (9)

V okolí bazéna – bezpečne a pohodlne

S celoplošným zvyšovaním teplôt (najmä v lete) stúpa aj výstavba bazénov v okolí našich domov. Okrem dobrého bazéna a kvalitnej filtrácie sú dôležité aj bezpečnosť a pohodlnosť v jeho bezprostrednej blízkosti. Aby sa vám príjemne chodilo a nešmýkalo, dobrou voľbou sú platňové programy od Premacu vhodné aj k bazénom.

Galéria

Dlažba v okolí bazéna
Dlažba v okolí bazéna
Dlažba v okolí bazéna
Dlažba v okolí bazéna
Dlažba v okolí bazéna
Dlažba v okolí bazéna
Dlažba v okolí bazéna
Dlažba v okolí bazéna - Cityflair-XXL

Ako vyberať?

Spevnené plochy v okolí bazéna by mali byť navrhnuté tak, aby sa dal celý bazén pohodlne obísť, preto nie je dobré postaviť bazén do rohu alebo k stene. Z hľadiska jeho údržby a znečistenia sa neodporúča ani hneď za jeho okraj vysadiť trávnik. Zvolený povrch by mal dlhodobo znášať či už letné horúčavy, tak aj zimné mrazy, mať protišmykovú úpravu a úpravu proti oderu, napríklad záhradným nábytkom. Okrem kamennej dlažby, dreva či kompozitných materiálov sú stále v popredí tradičné platňové či dlažbové programy z betónu.

Čo ponúka betón?

Sortiment platňových systémov firmy Premac je naozaj bohatý. V ponuke sú platne rozličných rozmerov, ako aj prvky na zabránenie výhľadu, lemovanie či vybudovanie schodíkov. Pokiaľ ide o tvar a štýl, vybrať si možno klasiku aj originálne kúsky, moderný, ale aj južanský ráz alebo eleganciu v pastelových farbách. Platne sa vyrábajú v teplých aj studenších odtieňoch, s jemným dunajským štrkom, štruktúrou kameniva alebo zdrsneným brokovaným povrchom. Farby a formáty pritom možno vzájomne kombinovať. Betónové platne majú vysokú odolnosť a oderuvzdornosť, odolávajú UV žiareniu, soli i mrazu. Sú k dispozícii s povrchovou úpravou proti šmyku a aj s ochranou proti výkvetom.

DEKA – platne s dunajským štrkom

Platne Deka z vymývaného betónu svojou štruktúrou (z jemného dunajského štrku) evokujú pohodlné kamienkové pláže, po ktorých sa príjemne chodí. Sú protišmykové a vhodné nielen okolo bazénov, ale aj ako dlažba na schody. V ponuke sú v troch rozmeroch – 40 × 40 cm, 50 × 50 cm a 60 × 40 cm s možnosťou úpravy bočných hrán.

FORTE – platne s brokovaným povrchom

Kameninové platne s povrchom zušľachteným brokovaním sú mimoriadne protišmykové, vhodné nielen okolo vodných plôch, ale aj ako terasové platne pri zhotovovaní chodníkov, záhradných cestičiek a pod. Štandardne sa vyrábajú s rozmerom 40 × 40 cm, so skosením po vrchnom obvode. V ponuke je pestrá farebná paleta od sivej cez grafitovú, koralovú až po pieskovú.

LINEA – elegantné platne v pastelových farbách

Vymývané drobné kamenivo v pastelových farbách na povrchu dodáva platniam Linea exkluzívny vzhľad. Dlažba je veľmi príjemná na chodenie a vďaka špeciálne upravenému povrchu sa popri bazéne na mokrom povrchu nebude šmýkať. Okrem toho sa hodí aj na terasy, chodníky i záhradné chodníčky. Z farebnej škály si možno okrem odtieňov bielej, grafitovej a ich kombinácie vybrať aj žltú, koralovú alebo zelenú s nádychom mentolu.

OPUS – ušľachtilé platne s výraznou štruktúrou

Luxusné platne Opus s povrchom z ušľachtilej kamennej drviny vynikajú tak ako kvalitou, tak aj vzhľadom. Sú nenáročné na údržbu, povrch je protišmykový – upravený brúsením a brokovaním, pričom si zachovávajú veľmi elegantný vzhľad. Formáty 40 × 40 cm a 60 × 40 cm sú dostupné v zaujímavom farebnom vyhotovení: zlatožltý bernstein, sivý zirkón, strieborný diamant, tehlovočervený granát alebo čierny ónyx.

Viac informácií, ako aj kompletnú ponuku betónových platní i ostatného betónového materiálu nájdete na www.premac.sk.

Nechajte si poradiť

Neváhajte a pokojne sa obráťte na našich odborných poradcov. Navštívte Premac výstavné plochy v Bratislave, vo Zvolene a v Košiciach, kde sa môžete s výrobkami Premac oboznámiť „naživo“.

ZDROJ PR článok spoločnosti Premac, spol. s r. o.

  1. LIam says:

    okolie vytierame len a mame tam odtokove kanalky kvoli psovi a detom lebo tie skacu hore dole ako chcu a vnutro bazenu, dno a boky cistime robotickym vysavacom cyclonom zodiac od toprobota, ktorý maká sám a je to paráda

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.