Pri rekonštrukcii určite nezabudnite na tieto 3 veci
Galéria (8)

Pri rekonštrukcii určite nezabudnite na tieto 3 veci

Nemusíte pritom prerábať celý dom alebo byt. Aj rekonštrukcia kúpeľne alebo kuchyne si vyžaduje veľkú dávku zodpovednosti, trpezlivosti a správnych rozhodnutí. Pri jej realizácii sa môžete stretnúť s množstvom problémov – avšak s nami sa im dokážete vyhnúť. Stačí sa riadiť nasledujúcimi tipmi.

Galéria

Zvolenský ForDom stavia dom plný konope
Čech si postavil otáčavý dom, ktorý môže zmiznúť v zemi
Rekonštrukcia bytu - byt-riesenia
Rekonštrukcia bytu - obyvacka-nahlad
Rekonštrukcia bytu - podkrovie-full
Rekonštrukcia bytu - rigi
Rekonštrukcia bytu - Rodinný-dom

1. Všetko si dopredu naplánujte

Nerobte snáď najčastejšiu chybu, keď sa do veľkých projektov púšťame bezhlavo a bez dostatočnej prípravy. Tento prístup sa takmer isto vypomstí. Zanedbané plánovanie môže predĺžiť stavebné či rekonštrukčné práce z niekoľkých týždňov na celé mesiace. Prípadne vzrastú náklady – a to aj niekoľkonásobne. Nehovoriac o tom, že bez kvalitného plánu by sa vám celá rekonštrukcia mohla na míle vzdialiť želanému výsledku.

Pred začatím prác si preto dôkladne premyslite, ako chcete, aby vyzeral finálny produkt. Kde chcete pridať priečku, aký typ sprchového kútu sa vám najviac pozdáva, či v akej farbe vidíte váš kuchynský pult. Myslite na detaily. Rovnako si dopredu naplánujte rozumný rozpočet.

Finálnu realizáciu vašich plánov skúste zveriť profesionálom. Projektantom, dizajnérom alebo technickým špecialistom predstavte všetky vaše nápady, povedzte im aký máte rozpočet a zvyšok už nechajte na nich. Oni vaše predstavy pretavia do detailných náčrtov a plánov, ktoré už ostáva len zrealizovať.

2. Vyberte si vhodné materiály

Predtým ako do toho skočíte po hlave, zastavte sa na chvíľu a zamyslite sa nad materiálmi. Vyberte si spomedzi rôznych typov obkladačiek, vodovodných kohútikov, či typov priečok. Bude vám vyhovovať ťažšia murovaná stena alebo flexibilnejšia sadrokartónová priečka? Neunáhlite sa a robte informované rozhodnutia.

Pri výbere materiálov si vytýčte tie najdôležitejšie parametre a rozhodujte sa podľa toho, ako dobre ich daný materiál spĺňa. Myslite na atribúty ako dispozícia, akustika, pevnosť, flexibilita, vlhkosť, kvalita ovzdušia, tepelná pohoda, estetika alebo celkový komfort bývania. Ak je pre vás najdôležitejšia pevnosť steny, kvalitná zvuková izolácia a dokonalý povrch, tak vám môže vyhovovať sadrokartónová doska Habito od Rigipsu. Alebo ak hľadáte vzdušný materiál vhodný do izby pre alergikov, vyberte si sadrovú omietku Rimano. Pri výbere materiálov sa nenechajte zlákať nízkou cenou. Lacné riešenia síce na prvý pohľad vyzerajú lákavo, ale ich nízka kvalita a trvácnosť vás v konečnom dôsledku môžu vyjsť draho.

3. Nerobte všetko sám

Ako sme už spomínali, do plánovacieho procesu by ste mali prizvať odborníkov, ktorí zaručia kvalitu projektu. Rovnako je tomu aj pri samotnej realizácii stavby či rekonštrukcie. Pre bezchybný výsledok, aj keď si veríte, by ste si nemali rekonštrukciu robiť sami. Realizáciu radšej nechajte na odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami a certifikáciami. Viete ako nájsť tých kvalitných?

Pri výbere realizátora si nechajte poradiť. Najlepšie od priateľov, susedov alebo na základe konzultácie v Technickej akadémii Rigips, kde zdarma dostanete rady a odporúčania. A to nie je všetko. Spoločnosť Rigips má k dispozícii databázu firiem nielen pre suchú výstavbu, ale aj odborníkov na omietky a stierky. Navyše získate informácie o tom, kedy je daná firma voľná a v akých regiónoch operuje. Keď si necháte poradiť Rigipsom, viete, že si vyberáte tú najlepšiu voľbu. Špičkový odborník z Rigipsu navštevuje stavby a preveruje priamo na mieste kvalitu práce, kontroluje penetráciu, spracovanie rohov alebo či sú správne dodržiavané stavebné postupy.

Veríme, že si naše rady zoberiete k srdcu. Vďaka nim zrealizujete rýchlu a bezproblémovú rekonštrukciu. Presne takú, akú ste si vysnívali. Viac inšpirácií nájdete aj na prehľadnej stránke www.prelepsiebyvanie.rigips.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Saint-Gobain Construction Products, s.r.o. divízia Rigips 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje