Knauf HYDROFLEX, nový typ systémových produktov pre vytvorenie funkčných detailov hydroizolačných vrstiev!
Galéria (5)

Knauf HYDROFLEX, nový typ systémových produktov pre vytvorenie funkčných detailov hydroizolačných vrstiev!

Všade tam, kde môže povrch prísť do styku s vodou, je izolácia podkladu dôležitá, pretože iba tak zostanú kúpeľne, terasy a balkóny dlhodobo krásne a bez chýb. Jedná sa napríklad o steny za vaňou, sprchou alebo okolo umývadla,  ktoré patria k najviac namáhaným plochám v kúpeľni. Ďalej sú to odtokové kanály, ktoré odvádzajú použitú vodu a kde je dobré utesnenie podkladu nevyhnutné.

Galéria

Knauf hydroflex - 0_ISN_5052_IMAGE
Knauf hydroflex - dama-ve-vane
Knauf hydroflex - Knauf-Hydroflex_orez-prvni-vrstva
Knauf hydroflex - Tekuta_hydroizolace_15kg-NEW

A práve k tomu je určený systém Knauf HYDROFLEX, ktorý dokonale a profesionálne uzatvorí všetky komponenty systému. Súčasťou systému Knauf sú tesniace bandáže pre utesnenie styku podlaha/stena, vnútorný a vonkajší roh a oddeľovacia tkanina pre plošnú hydroizoláciu podláh.

Knauf TEKUTÁ HYDROIZOLÁCIA sa rovnomerne nanesie štetcom, valčekom alebo hladítkom na podklad. Pórovité a savé podklady je nutné ošetriť základným náterom Knauf TIEFENGRUND/Hĺbková penetrácia. Do čerstvého náteru prvej izolačnej vrstvy sa jemne vtlačí Knauf HYDROFLEX tesniaci elastický pás alebo vnútorný/vonkajší roh. Je nutné prekryť všetky dilatačné škáry, pracovné medzery, podlahové a stenové spoje. Presahy jednotlivých tesniacich pásov by mali byť vždy najmenej 5 cm. Po zaschnutí prvej vrstvy sa nanesie druhá vrstva Knauf TEKUTÁ HYDROIZOLÁCIA a uhladí sa. Vytvorí sa vysoko elastický, tesný, vodeodolný náter s dobrou priľnavosťou k podkladu. Aby bola izolácia funkčná, je treba naniesť náter minimálne v dvoch vrstvách. Orientačná doba schnutia jednotlivých vrstiev hydroizolačného náteru je, podľa savosti podkladu, prvá vrstva 3-6 hodín, druhá vrstva cca 6 hodín.

Na oblasť prestupov (prívod vody, odtokové kanáliky alebo odpad) použite tesniacu manžetu, ktorú rovnakým spôsobom osadíte do dvoch vrstiev hydroizolácie. Na úplne suchú izoláciu je možné priamo lepiť keramický obklad alebo dlažbu. K lepeniu keramických obkladov použite iba Knauf FLEXKLEBER alebo FLEXKLEBER WEISS, ako škárovacia hmota je vhodná Knauf Fugenbunt.

www.knauf.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti KNAUF BRATISLAVA, S.R.O.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.