Penetrácia terasy
Zdroj: MAPEI SK

Hydroizolácia terasy a balkónu rýchlo a jednoducho

Balkóny a terasy sú neustále vystavované vplyvom počasia, ktorého výkyvy bývajú v posledných rokoch naozaj výrazné. Toto je jeden z top faktorov, ktorým bez problémov dlhodobo odoláva kvalitná hydroizolácia. Systém PURTOP EASY od Mapei nielenže bojuje s vplyvmi počasia, dokáže toho omnoho viac.

Systém PURTOP EASY je prípravok určený na izoláciu balkónov a terás v jednom kroku. Je vhodným riešením pre domácich kutilov, pretože sa vyznačuje veľmi jednoduchou aplikáciou. Okrem toho
však neprepúšťa vodu, dokonale tesní povrchy proti vode, je pružný a odolný voči extrémnym
teplotám – od -40°C do +80°C. S tým priamo súvisí aj odolnosť voči UV žiareniu a stálofarebnosť. Vyznačuje sa protišmykovými parametrami a je zaujímavým riešením, ktoré doplní architektonickú stránku stavby – stačí si vybrať vhodný odtieň finálneho uzatváracieho náteru z bohatej škály farieb.

Hydroizolácia terasy
Zdroj: MAPEI SK

Účinná alternatíva k štandardným materiálom

Polyuretánová hydroizolačná membrána PURTOP EASY je ďalšou z možností, ako vyriešiť konečnú povrchovú úpravu balkónov, či terás alebo striech. Je účinnou alternatívou k často používanej cementovej hydroizolácii, na ktorú sa následne lepí keramická dlažba alebo inštaluje dlažba na terče. Riešenie od spoločnosti Mapei možno využiť pri konečnej úprave balkónov a terás, a môže predchádzať položeniu drevených parkiet na rošty. Aplikovať ho možno nielen na novostavbách, ale aj pri rekonštrukciách či opravách pôvodných konštrukcií.

Využitie systému PURTOP EASY v praxi

Stačí vhodný penetračný náter a vďaka tomu riešenie od spoločnosti Mapei uplatníte na rôzne druhy podkladov. Pokiaľ chcete aplikovať systém na betón, dlažbu alebo na cementový poter, výrobca odporúča využiť PRIMER SN na epoxidovej báze s obsahom kremičitého piesku. Ak je potrebné urýchliť realizáciu, môžete využiť PRIMER PU FAST (polyuretánový primér) alebo PRIMER EP4 FAST (epoxidový primér). Tieto nielenže rýchlo vytvrdnú, ale sú vhodným riešením na také podklady, ktoré majú v sebe mierne zvýšenú zostatkovú vlhkosť.

Purtop Easy gen 6kg
Zdroj: MAPEI SK

Po tom, ako vytvrdne vhodný penetračný náter, možno naniesť polyuretánovú pochôdznu membránu PURTOP EASY. Aplikácia prípravku prebieha ručne a používa sa stierka s trojuholníkovým tvarom zubu o veľkosti 5 mm. V suchom stave je konečná hrúbka membrány 1,2 mm. Uzatvárací náter MAPECOAT PU 20 N predlžuje životnosť celého systému a lepšie bojuje proti UV žiareniu. Natiera sa v dvoch vrstvách. Aby sa dosiahol protišmykový efekt, pridáva sa doň prísada MAPEFLOOR FILLER.

Viac informácií nájdete u svojho predajcu alebo na www.mapei.sk.

Zdroj: PR článok MAPEI SK

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje