image 33463 25 v1
Galéria (4)

Inštalačné drážky v tehlovom murive jednoduchšie a ľahšie

Novinky z dielne spoločnosti Wienerberger – tehly Porotherm 25 UNI a Porotherm 25 UNI Profi vám uľahčia drážkovanie v murive. Majú špeciálne dierovanie navrhnuté tak, aby bolo možné jednoduchým spôsobom vytvoriť tvarovo ohraničené zvisle a vodorovné drážky.

Galéria

22-26
Čech si postavil otáčavý dom, ktorý môže zmiznúť v zemi
P1080056

Vytváranie inštalačných drážok v tehlovom murive sa často mylne považuje za komplikované a obtiažne. So správnym náradím – drážkovacie píly alebo frézy a vykružovacie vrtáky – si však podstatne uľahčíte prácu a predídete nechcenému porušeniu tehál mimo drážok.

Drážkovanie vám však môžu zjednodušiť aj samotné tehly. Novinky z dielne spoločnosti Wienerberger – tehly Porotherm 25 UNI a Porotherm 25 UNI Profi, majú špeciálne dierovanie navrhnuté tak, aby bolo možné jednoduchým spôsobom vytvoriť tvarovo ohraničené zvislé a vodorovné drážky v murive.

Hĺbku inštalačných drážok je možné voliť podľa potreby:
• po 1. vnútorné rebro: pre káblové rozvody
• po 2. vnútorné rebro: pre vodovodné potrubie
• po 3. vnútorné rebro: pre odpadové potrubie od umývadla.


Zabudovanie káblových rozvodov bez vytvárania drážok – prevlečením cez zvislé dutiny v tehlách. zdroj: Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o. 

Výhodou tehál Porotherm 25 UNI Profi je, že ak dodržíte tento uvedený spôsob murovania, môžete v zvislom smere elektrické káble jednoducho prestrčiť cez jednotlivé rady tehál z jednej krabice do druhej.

Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.