Inštalačné drážky v tehlovom murive jednoduchšie a ľahšie

image 33463 25 v1

Novinky z dielne spoločnosti Wienerberger – tehly Porotherm 25 UNI a Porotherm 25 UNI Profi vám uľahčia drážkovanie v murive. Majú špeciálne dierovanie navrhnuté tak, aby bolo možné jednoduchým spôsobom vytvoriť tvarovo ohraničené zvisle a vodorovné drážky.

Vytváranie inštalačných drážok v tehlovom murive sa často mylne považuje za komplikované a obtiažne. So správnym náradím – drážkovacie píly alebo frézy a vykružovacie vrtáky – si však podstatne uľahčíte prácu a predídete nechcenému porušeniu tehál mimo drážok.

Drážkovanie vám však môžu zjednodušiť aj samotné tehly. Novinky z dielne spoločnosti Wienerberger – tehly Porotherm 25 UNI a Porotherm 25 UNI Profi, majú špeciálne dierovanie navrhnuté tak, aby bolo možné jednoduchým spôsobom vytvoriť tvarovo ohraničené zvislé a vodorovné drážky v murive.

Hĺbku inštalačných drážok je možné voliť podľa potreby:
• po 1. vnútorné rebro: pre káblové rozvody
• po 2. vnútorné rebro: pre vodovodné potrubie
• po 3. vnútorné rebro: pre odpadové potrubie od umývadla.


Zabudovanie káblových rozvodov bez vytvárania drážok – prevlečením cez zvislé dutiny v tehlách. zdroj: Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o. 

Výhodou tehál Porotherm 25 UNI Profi je, že ak dodržíte tento uvedený spôsob murovania, môžete v zvislom smere elektrické káble jednoducho prestrčiť cez jednotlivé rady tehál z jednej krabice do druhej.

Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.