Natural dlažby PRESBETON – dokonalá imitácia prírodných materiálov

natural dlazby presbeton dokonala imitacia prirodnych materialov

Betónové dlažbové prvky z kategórie dlažieb Natural určené na dláždenie v okolí rodinných domov, hlavne v záhradách, parkoch a odpočinkových zónach, sú z hľadiska podielu ručnej práce, farebnosti a prirodzeného vzhľadu skutočne originálne. Vyrábajú sa totiž na zákazku liatím špeciálnej betónovej zmesi do foriem. Táto technológia umožňuje vyrobiť exkluzívne dlažby s krásnymi povrchmi a s prirodzenými farbami aj obrysmi, ktoré veľmi dobre imitujú prírodný originál.

Každý, kto sa rozhodne použiť tieto dlažby ako náhradu za prírodné drevené podvaly alebo kamenné dosky, získa ešte niečo navyše – mrazuvzdorný a trvanlivý výrobok, ohľaduplný k prírode, ktorý spĺňa nároky na úžitkové vlastnosti a estetický vzhľad dlhé roky.

Niekoľko príkladov na inšpiráciu:
Dlažbové dosky BARK svojou farebnosťou a rôznymi typmi reliéfnych povrchov – trám, podval, kôra, letokruhy – verne imitujú drevené podvaly a dosky s rôznymi dĺžkami a tvarmi. Päť rôznych okrúhlych nášľapných prvkov s nepravidelným tvarom a veľkosťou dodáva spoločnosť PRESBETON na trh pod názvom DAKAR. Možno ich ukladať voľne do piesku, štrku alebo trávy a nahradiť nimi dlažbové dosky z bridlice. Medzi ďalšie dlažbové s prírodnou patinou na povrchu patria dosky s označením RUVIDO – štyri typy s reliéfnym povrchom, ktorý pripomína vápenec, alebo dlhé obdĺžnikové dosky ROTO s drsným povrchom (tzv. trhaný betón). Bridlicu možno nahradiť dlažbou LUTI, travertínový povrch imituje SOLETA a dlažby RIGA a LIMA sú zasa vydarenou imitáciou kamenných dosiek. Zaujímavým výrobkom sú aj dlažbové dosky DETRA, ktoré majú na povrchu oblé kamienky, takže výsledok nakoniec pripomína okruhliakové dláždenie. Podobne je ladená dlažba aj KOBE – imitácia dlažbových kociek.

Dlažby Natural sú vzhľadom na svoju výšku určené na ľahké zaťaženie, to znamená na pochôdzne plochy. Možno z nich vytvárať klasické spevnené plochy alebo aj originálne plochy so zaoblenými či vlnitými okrajmi v duchu organického dizajnu, ktorý plynule nadväzuje na exteriérové záhradné úpravy, trávnaté plochy alebo záhony s kvetinami.

K dlažbám typu Natural sa vyrába celý rad obrubníkov s podobnými povrchmi. Tiež imitujú prírodný materiál – drevo, pieskovec, travertín, bridlicu.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteVšetky dlažby Natural sú impregnované proti znečisteniu a na ochranu pred poveternostnými vplyvmi.

Viac na www.presbeton.cz

PR článok

TEXT: PRESBETON Nova, s.r.o.

Komentáre

  1. Varga Emil says:

    Prosi vas o radu. Pouzil so uz niekolko pigmentov na vyrobu imitacii dreva a stale sa mi to nepaci. Poradte mi prosim, ktore pigmenty su najkvalitnejsie. Dakujem za radu .

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.