Ochráňte dlažbu, aby ostala ako nová

image 27315 25 v1

Je čas úprav okolia domu, záhrad a stým súvisiaca pokládka chodníkov a spevnených plôch. Záhrada či terasa je miesto, kde budete tráviť veľa času s priateľmi a rodinou. Ak sa aj vy tešíte ako ich pohostíte na grilovačke či barbecue party, tak sa na možné nehody pripravte už pri stavbe.

Ak sú vaše chodníky zo zámkovej dlažby, prírodného kameňa alebo pohľadového betónu, tak majú pórovitý povrch, kam ľahko vsiakne voda, olej, alebo iné škodlivé látky. Pri grilovačke, či oslave, kde je veľa ľudí sú nehody s rozliatím či oleja, kávy alebo vína úplne bežné. Výsledkom potom môže byť fľakatá dlažba, ktorú je veľmi ťažké očistiť. A preto je dobré na to myslieť už pri pokládke a na záver ošetriť vydlaždenú plochu jednoduchým náterom Sikagard-907 W.

Sikagard-907 W sa po natretí vpije nielen do povrchu dlažby, ale aj do škár vyplnených pieskom, čím piesok stabilizuje a obmedzuje jeho vymývaniu. Zabraňuje rastu trávy a plesní v škárach a na povrchu dlažby a uľahčuje jej údržbu. Jeho aplikácia je jednoduchá, neriedený sa natrie valčekom. V prípade, že je dlažba už zarastená machom resp. trávou, použite na tie miesta najprv odstraňovač machov Sikagard-715 W a potom celý povrch ošetrite náterom Sikagard-907 W.

Sika Slovensko, spol. s r.o. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.