Veľkoformátové dlažby na každú príležitosť

Veľkoformátové dlažby na každú príležitosť

Dnešná doba praje pripraveným. S tým počíta aj spoločnosť PRESBETON, preto v tohtoročnej sezóne vstupuje na trh dlažieb so zaujímavou až gigantickou novinkou, ktorou je veľkoformátová dlažba MONUME XL. Vďaka svojej výške (12 cm) nenechá nikoho na pochybách, že ju možno použiť na všetky typy spevnených plôch – od pochôdznych až po miesta počítajúce s extrémnym zaťažením. 

Ide naozaj o gigantické dlažobné dosky s veľkosťou 1 × 1 m a 1 × 0,5 m. Pridanou hodnotou tejto dlažby je jej povrchová úprava – zdrsnený a kefovaný povrch zaručuje výborné protisklzové vlastnosti. Dlažba MONUME XL je k dispozícii v momentálne žiadaných odtieňoch – biela, sivá a čierna, preto bude skvelým doplnkom súčasnej modernej architektúry. Je chránená systémom Protect System IN proti znečisteniu a prenikaniu vody.

Samozrejme, nie vždy je potrebné použiť dlažbu s takou hrúbkou. Na také situácie má spoločnosť PRESBETON v ponuke plošné dlažby s výškou 6,2 cm, ktorá sa samozrejme veľkosťou dlažobných dosiek (80 × 40 cm a 80 × 80 cm) tiež radí medzi tzv. veľkoformáty. Je vhodná na pochôdzne plochy a miesta s občasným prejazdom osobných automobilov.

Pri tejto výške je ponuka povrchov a farieb rozmanitejšia, možno si vybrať z rôznych reliéfov, príkladom je dlažba TRAVERTIN, kde, ako už sám názov napovedá, ide o imitáciu prírodného kameňa – travertínu. Ďalšou vydarenou imitáciou prírodného materiálu je dlažba DAREA, ktorá verne napodobňuje drevo, takže vyskladaná plocha pôsobí veľmi vierohodne. K dispozícii je aj dlažba s povrchom upraveným zdrsnením (TAŤÁNA), hodí sa prípade, keď sa kladú vyššie nároky na protisklzovosť vyskladaných plôch. 

„Najobyčajnejšou“ dlažbou v tejto kategórii je tzv. Hladká dlažba, ktorá pôsobí veľmi jednoducho a čisto. Ale ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása a niekedy stačí málo na to, aby bol výsledok dokonalý.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestePovrchy dlažieb ALMA a DAREA majú oproti ostatným dlažbám navyše špeciálnu povrchovú úpravu Perfect Clean TOP, ktorá vytvára na povrchu hodvábny lesk a uľahčuje údržbu a čistenie. Ostatné dlažby sú chránené systémom Protect System IN alebo Protect System TOP. 

Všetky tieto dlažby sú vhodné predovšetkým na dláždenie terás, zimných záhrad a plôch v okolí rodinných domov či spevnených plôch na verejných priestranstvách. 

Viac na www.presbeton.cz

ZDROJ PR článok spoločnosti PRESBETON Nova, s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.