Chalupa Roubenka Jindřiška
Galéria (12) Zdroj: Amazing Places

Splnený sen manželov o nádhernej drevenici: Relax na peci a nezameniteľná atmosféra s výhľadom do lesa

Krásny sen vyšiel sympatickému manželskému páru Hanke a Lukášovi, ktorí vytvorili nádhernú drevenicu s nezameniteľnou atmosférou. Takto jednoducho by sme opísali našu dnešnú návštevu.

Galéria

Chalupa Roubenka Jindřiška
Chalupa Roubenka Jindřiška
Chalupa Roubenka Jindřiška
Obývacia izba na chate s pecou
Moderná kuchyňa na chate
Detský kútik v podkroví chalupy
Obývacia izba na chate
Oddychová zóna na peci

Príjemná chalúpka Roubenka Jindřiška v malebnej českej dedine Jindřichov nad Nisou zaujme na prvý pohľad. Aj vďaka svojej polohe, pretože leží na lúke s výhľadom do lesa. Dotvára ju však nielen príroda, ale aj jej dizajn, kvalitné materiály a nakoniec aj samotné zariadenie. Jej majitelia túžili presne po takomto mieste.

„Naša rodina je veľká a rozmanitá. Máme tri malé deti, veľa príbuzných a kamarátov, s ktorými sa radi stretávame pri dobrom jedle a pití. Pretože sami bývame v mestskom byte, napadlo nás skĺbiť všetko dohromady a postaviť si niečo väčšie v krásnom panenskom prostredí, kde budeme môcť spoločne tráviť voľné dni a relaxovať. Jizerské hory boli naša jasná voľba. Tu sme sa zasnúbili, vzali a milujeme tunajšiu prírodu,“ hovorí Hanka, podľa ktorej si touto chalúpkou splnili sen.

Chalupa Roubenka Jindřiška
Zdroj: Amazing Places

„Je presne taká, akú sme si ju priali mať. Poskytuje všetok komfort, na ktorý sme dnes zvyknutí, ale zároveň je v nej zachovaná láska k prírode. Každý sme si tu našli svoj kútik, v ktorom sa cítime dobre. Tá pohoda a absolútny pokoj, ktoré sú také odlišné od ruchu mesta a každodenných povinností, dostanú snáď každého, kto sa tu len na chvíľku ocitne,“ pokračuje Lukáš.

Chalúpku nestavali len pre seba, dnes poskytuje útočisko v podobe ubytovanie pre všetkých, ktorí ocenia tradičné materiály s modernými detailmi a panenskú prírodu. Zariaďovali ju s citom tak, aby tu zbytočne nezavadzalo množstvo doplnkov, ale aby tu nachádzali komfortné zázemie a pohodlie. „Celkovo nám stavba trvala necelé dva roky, pričom stavebné práce približne rok a pol,“ hovorí Lukáš o priebehu výstavby.

Chalupa Roubenka Jindřiška
V každom ročnom období je tu krásne, ale v zimných mesiacoch je tu priam rozprávkovo. | Zdroj: Amazing Places

Relax na peci

Dominantným miestom je určite prízemie s prepojenou kuchyňou, jedálenskou častou a obývačkou, kde sa nachádza kachľová pec. Je skutočne výnimočná, pretože nielen zahreje, ale poskytuje aj priestor na oddych. Navyše modrá farba pece sa sem dokonale hodí, pretože s bielou farbou a drevenými stropmi vytvára vhodnú kombináciu pre takýto typ bývania. Majitelia tento kút vymysleli tak, aby sa na peci dalo aj ležať. Veľká kožušina na podlahe, deky a vankúše už sú len neodmysliteľným doplnkom k pravej chalupárskej atmosfére na moderný spôsob.

Obývacia izba na chate s pecou
Na peci sa dá aj oddychovať, vyliezť sa dá na ňu po malých schodíkoch. | Zdroj: Amazing Places

Moderný tón si zachovala aj kuchynská časť. Linka je hladká a vďaka tomu sa aj dobre udržuje. Je vybavená všetkými spotrebičmi od mikrovlnky, indukčnej dosky, teplovzdušnej rúry cez umývačku riadku až po veľkú chladničku s mrazničkou. Majitelia vsadili na kvalitné materiály, čo je vidieť aj v prípade kuchynskej linky. Antracitová batéria a biely drez, keramické vypínače, retro kanvica – všetko sa k sebe hodí. Moderné prvky zas vyvažujú romantické záclonky na oknách. Majitelia majú radi tradície. Starý cibulákový servis po babičke si majiteľka nesmierne váži, a tak má svoje čestné miesto v kuchyni a využíva sa napríklad pri slávnostnom nedeľnom obede.

Dispozične je chalupa veľkorysá. Sú tu štyri spálne až pre 11 ľudí, dve kúpeľne, pričom jedna je so sprchovým kútom a s toaletou a v druhej sa nachádza aj vaňa. Okrem toho nemôže chýbať ani samostatná toaleta. V jedálenskej časti je priestor dokonca až pre 12 ľudí.

Moderná kuchyňa na chate
Plne zariadená kuchyňa v modernom štýle. | Zdroj: Amazing Places

Kúpeľne sú zariadené tiež v modernom štýle, výraznejší obklad dopĺňa opäť drevo a retro batérie v sprche či vo vani. Ďalej tu nájdete podsvietené zrkadlo či čierny rebrík na odloženie uterákov. Takto vkusne zariadený priestor pôsobí v kúpeľni mimoriadne čisto.

V spálňach sú pohodlné drevené postele a dostatok miesta na odloženie vecí v komodách. A opäť vidieť bielu farbu, tentoraz na posteľnej bielizni. Ďalší dôkaz, ako sa biela miluje s drevom.

Skvelé miesto pre deti

Majitelia mysleli aj na najmenších, a tak v podkroví vzniklo detské kráľovstvo v podobe detskej herne. A aby bolo čo najbezpečnejšie, investovali do kamery, ktorá monitoruje celý hrací priestor.

Detský kútik v podkroví chalupy
Zdroj: Amazing Places

Celá chalupa je vykurovaná podlahovým kúrením. Keďže majú veľkú rodinu a stálych hostí, rozhodli sa urobiť aj väčšie parkovisko až pre štyri autá. V exteriéri nečakajte tuje či okrasné stromy, nájdete tu presne to, čo do tohto prostredia patrí – rastúce kvety rôznych farieb a nádherné trvalky. V zime sa zas drevenica ponorí do bielej prikrývky a my musíme skonštatovať, že práve sneh jej mimoriadne pristane.

Pripravila: Martina Baumann z Amazing Places
Foto: Amazing Places
Zdroj: Časopis Urob si sám

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje