V predaji nové číslo časopisu Záhrada 08/2016

V predaji nové číslo časopisu Záhrada 08/2016

Milí priatelia, v čase, keď píšem tieto riadky, je prvý októbrový týždeň a vonku je chladno a mokro. Vo vyšších polohách dokonca sneží a všetko nasvedčuje tomu, že v záhrade sme už skončili.

Aj napriek tomu som optimista a verím, že jeseň ešte ukáže svoju farebnú a láskavú tvár. Verím, že si ešte užijeme slnečné dni v záhrade. Pri práci, ktorú máme radi, pri oddychu s tými, ktorých milujeme.
A keďže celý náš tím je plný tejto viery a optimizmu (v čase, keď v Tatrách napadlo 20 cm snehu), prinášame vám praktické návody, ktoré vás nenechajú sedieť doma v kúte.
Doprajte svojej záhrade skrášľovaciu kúru, prerežte rozrastené okrasné kry, dosaďte nové trvalky či ovocné dreviny a zrežte jadroviny. Prerežte aj trávnik a všetok odpad z jesenného upratovania – konáriky, lístie, trávnu plsť, pozberové zvyšky zo zeleninových hriadok – dajte do kompostéra, ktorý si môžete postaviť podľa nášho návodu.
Ak je totiž dostatočne veľký a vzdušný, nepáchne a zbaví vás starostí, kam so záhradným odpadom. Navyše, po roku máte zdravé a kvalitné hnojivo na zeleninové hriadky.
Keďže sme optimisti, prinášame aj návod na vybudovanie záhradného kozuba. Postavte si ho a strávte pri rodinných grilovačkách nezabudnuteľnú jeseň.
A ak si podľa nášho návodu ešte založíte aj slivkový kvas a vypálite pravú slovenskú slivovicu, ani neskoré večery nebudú až také chladné.

Ako vravím, som optimista a verím, že to najkrajšie z jesene nás ešte len čaká.

Tak si ju poriadne užite!

Martin

Z OBSAHU: 

Záhradná architektúra
■ Pestrofarebné goráliky
■ Pobytový exteriér pri mestskej vile

Balkón a terasa
■ Dózy na semienka
■ Ako prezimovať balkónové kvety
■ Jesenné aranžmány

Okrasná záhrada
■ Chodník z betónových listov
■ Jesenná výsadba s hubami
■ Pripravme si rozkvitnutú jar
■ Najvoňavejšie ruže

Úžitkové hriadky
■ Poznáte „Baby Leaf“ šalát?
■ Úsporné skleníky
■ Kompostér krok za krokom

Praktická záhrada
■ Záhradný kozub svojpomocne
■ Floxy z koreňových odrezkov
■ Pažítka z okenného parapetu
■ Jesenné práce v záhrade

Radíme čitateľom
■ Humínové kyseliny
■ Dobrý nákup
■ Príprava dreva na zimu
■ Rady skúseného ovocinára

Ovocný sad
■ Zberáme rakytník
■ Zakladáme slivkový kvas
■ Osvedčené odrody čerešní

Predplatné časopisu Záhrada

Ukážka z časopisu:

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.