ŠPECIÁL pre stavebníkov je v predaji! Staviame a rekonštruujeme!

ŠPECIÁL pre stavebníkov je v predaji! Staviame a rekonštruujeme!

Prehľady materiálov s aktuálnymi cenami - cementy, betóny, tehly, pórobetón, tvárnice, stratené debnenie, škridla a strešné krytiny. Ako a z čoho stavať - pracovné postupy! Murovanie stien, murovanie okolo okna, zateplenie fasády, zateplenie stropov a zateplenie strechy, montáž strešnej krytiny, zhotovenie zelenej strechy, montáž strešného okna.

Maľovanie bytu, obkladanie a dláždenie keramickou dlažbou vnútri aj na balkóne. Aký vykurovanie si vybrať – moderné vykurovacie zdroje. Exteriérové betónové dlažby na terasách a chodníkoch, schodiská s palisádami. Zabetónovanie plotového stĺpika. Drevostavba detského ihriska. Starostlivosť o trávnik – kosačka alebo krovinorez? Bezpečnostné pomôcky pri kosení a pílení. Tipy, rady, nápady! Od 20. mája čaká na vás v stánkoch aj Urob si sám 6/2015! Príjemné čítanie vám želá redakcia časopisu Urob si sám!

Z OBSAHU:     

Výber cementu či betónu

Chystáte sa betónovať? Okrem správne zvoleného cementu či suchej betónovej zmesi nesmie na stavbe chýbať funkčná miešačka. Určite netreba zabudnúť ani na fúrik, lopatu, pripravené debnenie, ponorný vibrátor alebo nivelačný prístroj!

Vyber muriva na obvodové steny

Skôr ako sa pustíte do výberu materiálu pre murivo, mali by ste si ujasniť, v akom energetickom štandarde má byť váš dom postavený – nulový, pasívny alebo nízkoenergetický. Od toho sa presne odvíjajú požiadavky na vlastnosti obvodových stien.

Tehlové obvodové múry

Z brúsených tehál plnených minerálnou vlnou ich urobíte rýchlo a kvalitne. Aby ste pri použití brúsených tehál využili všetky výhody murovania na tenkú ložnú škáru, venujte zvýšenú pozornosť založeniu prvého radu.

Murovanie v okolí okna

Okno môže byť aj na nároží domu! Ako jednoducho a čisto pripraviť okenné otvory na montáž vonkajších roliet? Montáž okna a žalúzií ide dobre, ak je okenný otvor presne a starostlivo zameraný i zhotovený. Môžete využiť ucelený tehlový stavebný systém.

Priečka z pórobetónu

Stavbou priečky zmeníte členenie bytu! Ak plánujete na priečku zavesiť ťažké skrinky alebo poličky, vhodnejšie je postaviť murovanú priečku. Nezabudnite na odborný statický posudok a ohlásenie stavebnému úradu.

Zateplenie fasády lícovým murivom

Jedným z overených a pritom moderných prvkov je aj systém odvetrávanej fasády, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako staré pohľadové murivo. Možno ho vytvoriť z tehly, ale aj z iných materiálov, napríklad z kameňa.

Akú krytinu na strechu?

Výber krytiny netreba podceniť. Akú krytinu si vyberiete, záleží len na vás. Mala by však spĺňať základné parametre, ako sú napríklad vodotesnosť a odolnosť proti poveternostným vplyvom – dažďu, snehu, vetru a UV žiareniu.

Osadenie strešného okna

Či už ste si kúpili podkrovný byt, chcete zobytniť svoje podkrovie, alebo staviate vlastný dom so šikmou strechou, budete asi montovať strešné okná, aby ste presvetlili svoje priestory čo najlepšie. Prezrite si ukážku správnej montáže!

Zateplenie šikmej strechy

Využite svoje podkrovie na bývanie, prácu a odpočinok. Preto sa môžete pustiť do montáže tepelnej izolácie. Keďže ide o izoláciu nad krokvami, postup montáže je celkom iný ako pri konvenčnom zateplení. Budete pracovať najmä z vonkajšej strany strechy.

Strecha z keramickej krytiny

Na zaistenie dlhej životnosti je dôležité odvetranie škridly. Inovatívne je použitie celokeramických podhrebeňových vetracích škridiel s hrebenáčom. Pri vetraní sa odvádza vlhkosť prenikajúca zvonku, ako aj vnútorná vlhkosť z obytných priestorov.

Výber vykurovacieho zariadenia

Ako vykurovať úsporne a efektívne? Konzultácia s odborníkom nie je určite na zahodenie a môže vám ušetriť nielen peniaze, ale aj množstvo času. Predtým, ako sa rozhodnete, si všetko dobre prepočítajte a nedajte sa zlákať „výhodnou“ ponukou.

Škárovanie obkladu a dlažieb

Čím vyplniť škáry tak, aby boli vodotesné a mali dlhú životnosť? Kuchyňa, kúpeľňa, terasa alebo bazén? Nezáleží na tom, aký druh, farebnosť, formát dlažby či obkladov preferujete. Vždy to chce kvalitnú škárovaciu maltu!

Pruhovaná maľovka v byte

Na to, aby ste vyčarili takúto maľovku vo svojej izbe, nepotrebujete mnoho zručnosti. Stačí len zvládnuť správnu techniku lepenia maliarskych pások a využiť svoj zmysel pre presnosť pri vymeriavaní. Za jediný deň ju máte hotovú.

Opravy balkónov a terás

Ak pôvodná dlažba ešte pevne drží, môžete ju ponechať a novú hydroizoláciu vytvoriť na pôvodnej nášľapnej vrstve. Niekedy treba odstrániť vrchné vrstvy až na holý betón a zhotoviť nový poter. Zvládnete to svojpomocne.

Chodníky a terasy očami architekta

Dva tipy na chodníky a terasy! Najčastejšie používanými materiálmi chodníkov a terás materiálov sú betón a kameň Prezrite si terasu s betónovou dlažbou v kombinácii s drevenou palubovkou a kamennú dlažbu.

Postup: kamenná dlažba na príjazdovej ceste

Lepenie prírodného kameňa do malty na betónový podklad sa využíva aj na príjazdových cestách alebo na terasách nad obytnými priestormi. Hrúbku podkladových vrstiev musí navrhnúť odborný projektant.

Drevené detské ihrisko – preliezačka

Nekúpite ju v nijakom hypermarkete, lebo je originálna, zhotovená na mieru podľa požiadaviek majiteľa. Deti na ňu môžu vyliezať buď po drevených latkách, alebo po sieti je veľmi dobrým doplnkom detského hracieho kútika alebo ihriska v záhrade či na chate.

Predplatné časopisu Urob si sám

Ukážka z časopisu:

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.