Prečo treba odvetrať strechu?

image 33423 25 v1

Správne odvetranie strechy je základným predpokladom jej dlhej a bezproblémovej životnosti. Za žiadnych okolností ho nepodceňujte.

Nemecký výrobca CREATON má viac ako 130 ročné skúsenosti s výrobou keramickej strešnej krytiny. Pálené škridly CREATON vynikajú vysokou kvalitou, za ktorú vďačia prémiovým prírodným surovinám a modernej technológii výroby. Výrobca dokonca ponúka na funkčné vlastnosti škridiel záruku až 50 rokov.

Creaton však upozorňuje, že ani tá najkvalitnejšia strešná krytina nebude spoľahlivo slúžiť svojmu účelu, ak nebude odborne navrhnutá projektantom a precízne zrealizovaná skúseným pokrývačom. Jedným z najčastejších problémov novostavieb i rekonštrukcií je nedostatočne zabezpečené odvetranie strechy.

Správne odvetranie ovplyvňuje životnosť

Správne odvetranie strechy ovplyvňuje životnosť nielen krytiny, ale aj celého strešného plášťa. Preto výrobcovia podmieňujú garanciu na strešnú krytinu dodržaním aplikácie predpísaného počtu odvetrávacích prvkov alebo iným vhodným spôsobom, tak aby sa dosiahlo normou požadované odvetranie.

Ekonomické a efektívne riešenie

Creaton ponúka niekoľko spôsobov, ako riešiť odvetranie keramickej strešnej krytiny v hrebeni. Možno ho zaistiť pomocou klasických vetracích škridiel alebo celokeramickým systémom Firstfix s použitím podhrebeňových vetracích škridiel.

Podhrebeňové odvetrávacie škridly s hrebenáčom chránia strechu proti zafúknutiu snehu a dažďa. Nemecký výrobca Creaton ponúka celokeramický systém, pri ktorom netreba používať odvetracie hliníkové pásy a klasické vetracie škridly. Škridla zabezpečí odvetranie v pomere až 230cm2/m, čo je dvojnásobok normou požadovaného odvetrania. Ide o najefektívnejšiu a najekonomickejšiu realizáciu odvetrania v hrebeni pri použití na sedlovej strechy so zateplením na celú výšku krokvy.

www.creaton.sk

CREATON South-East Europe Kft. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.