Väčšia energetická úspora pre prevetrávané fasády s novinkou ROCKWOOL

Väčšia energetická úspora pre prevetrávané fasády s novinkou ROCKWOOL

ROCKWOOL vylepšil tepelné vlastnosti izolačnej dosky pre prevetrávané fasády. Nové dosky z kamennej vlny WENTIROCK a WENTIROCK F majú ešte nižší súčiniteľ tepelnej vodivosti.

Pri voľbe prevetrávaného spôsobu zateplenia fasády sa izolácia z kamennej vlny ROCKWOOL vkladá medzi nosné prvky roštu. Majiteľ nehnuteľnosti sa môže výberom odvetrávanej fasády odlíšiť od bežného riešenia omietkovej fasády a vybrať si z rozmanitej škály vonkajšieho obkladového materiálu.

Novinka WENTIROCK je protipožiarna a akustická izolácia pre prevetrávané fasády. Vhodná je aj pre sendvičové steny. Uchytenie je možné s pomocou tŕňov, kotiev alebo držiakov. Fasádna doska je v celom objeme hydrofobizovaná a jej vrchná tuhá vrstva je vysoko odolná proti mechanickému namáhaniu a prenikaniu vzduchu do izolácie z vetranej medzery. WENTIROCK F je navyše povrchovo upravená čiernou netkanou sklo-textíliou. Používa sa pre prevetrávané fasády s estetickými požiadavkami.

Izolačné dosky z kamennej vlny pre prevetrávané fasády majú vynikajúce vlastnosti. „Pri produktoch pre prevetrávané fasády sme znížili súčiniteľ tepelnej vodivosti na hodnotu 0,033 W.m-1.K-1. Lepšie tepelne izolačné vlastnosti tejto izolácie zvýšia energetickú efektívnosť budov a majiteľom prinesú zníženie nákladov na energie,“ hovorí Jiří Lupač, špecialista spoločnosti ROCKWOOL.

Produkty ROCKWOOL takisto chránia ako vnútorné prostredie budovy pred hlukom prichádzajúcim zvonka, tak vonkajšie prostredie pred hlukom, ktorý vzniká vo vnútri objektu. Hluk zvyšuje stres, komplikuje komunikáciu a znižuje sústredenosť i produktivitu práce.

Izolácie z kamennej vlny ROCKWOOL sú nehorľavé a majú najvyššiu triedu reakcie na oheň A1. Znižujú riziko šírenia požiaru, nevytvárajú žiadny toxický dym ani horiace kvapky a poskytujú tak viac času na prípadné záchranné akcie. Kamenná vlna je paropriepustná a rozmerovo stála prírodná izolácia, ktorá je ideálna pre nízkoenergetické alebo pasívne stavby i drevostavby.

www.rockwool.sk

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje