Podcast Záhrada - pestovanie prajčín
Zdroj: istock.com

Paradajky alebo rajčiny – ako ich pestovať a docieliť bohatú úrodu? Dozviete sa v najnovšom podcaste Záhrada

Pestovať paradajky zvládnu aj pestovatelia začiatočníci, no určite nechýbajú ani v záhradách náročnejších pestovateľov. Všetko o paradajkách sa dozviete v najnovšej epizóde podcastu Záhrada, v ktorej sme sa rozprávali so skúseným pestovateľom Radkom Austom zo šľachtiteľskej spoločnosti Moravoseed.

Dozviete sa, ako pestovať paradajky a to od semienka, cez pikírovanie, otužovanie, výsadbu až po zber. Viete, kedy je ideálny termín pre výsev paradajok, kedy pre výsadbu do skleníka alebo do záhrady? Je potrebné ich opeľovať? Ako dosiahnuť čo najväčšiu úrodu? Aké prednosti majú tyčkové a kríčkové odrody? Dajú sa paradajky pestovať aj ekologicky – bez postrekov?

V rozhovore sme mysleli aj na mestských pestovateľov. Pán Radek Aust vám zároveň prezradí, ktorá odroda je podľa neho tá najchutnejšia a najkrajšia.

Marcovú epizódu podcastu si môžete vypočuť tu:

Anchor.fm: https://spotifyanchor-web.app.link/e/Y39ojG4yTxb

Všetky epizódy nájdete na jednom mieste.

Vydavateľstvo Jaga pre vás vytvára aj môjdom podcast, ktorý sa venuje stavbe domu krok za krokom. Ak ste v ranom štádiu stavby domu alebo nad ňou ešte len uvažujete, určite si ho nalaďte, dozviete sa v ňom množstvo cenných tipov od odborníkov na jednotlivé témy. Všetky epizódy môjdom podcastu nájdete na Spotify, Anchor.fm alebo na YouTube.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje