Epizóda podcastu Záhrada o pestovaní jahôd
Zdroj: Shutterstock

Vypočujte si novú epizódu podcastu Záhrada, ktorá sa venuje chutným jahodám!

V májovej epizóde podcastu Záhrada rozoberáme veľmi chutnú tému, a to jahody. Čo by ste mali vedieť o ich sadení, pestovaní a starostlivosti?

Rozoberáme široký okruh tém, ktoré sa oplatí ovládať pri pestovaní jahôd. Kupujeme ich väčšinou vo forme priesad, no dajú sa dopestovať aj zo semienka.

Obzvlášť v daždivom počasí sú jahody náchylné na tvorbu plesní. Šéfredaktorka časopisu Záhrada, Monika Felixová, v podcaste prezradí, či sa im dá predchádzať a ako jahody zachrániť, keď sa už vyskytnú. A je potrebné jahody mulčovať?

Tiež sme riešili špecifiká pestovania jahôd v kvetináči a na záhone. Kedy ich okopávať, koľko vody majú rady a ako ich pripraviť na zimu?

Oboznámime vás aj so špeciálnym spôsobom výsadby pomocou tzv. frigo sadeníc, ktoré prinášajú veľkú úrodu už prvý rok pestovania.

Viete, že keď na jahody zareagujete alergickou reakciou, ešte to nemusí nutne byť ozajstná alergia na toto ovocie? Aj to sa dozviete pri počúvaní.

Májová epizóda je k dispozícii tu:

Streamovacia platforma: https://podcasters.spotify.com/pod/show/zahrada-podcast

Všetky epizódy nájdete na jednom mieste.

Vydavateľstvo Jaga pre vás vytvára aj môjdom podcast, ktorý sa venuje stavbe domu krok za krokom. Ak ste v ranom štádiu stavby domu alebo nad ňou ešte len uvažujete, určite si ho nalaďte, dozviete sa v ňom množstvo cenných tipov od odborníkov na jednotlivé témy. Všetky epizódy môjdom podcastu nájdete na SpotifyAnchor.fm alebo na YouTube.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.