Podcast Záhrada o ochrane záhrady na letné horúčavy
Zdroj: Shutterstock

Dá sa pripraviť záhrada na letné horúčavy? Dozviete sa v novej epizóde podcastu Záhrada

Ako pripraviť záhradu na najteplejšie týždne v roku? Vypočujte si najnovšiu epizódu podcastu Záhrada, v ktorej sa rozprávame na túto tému.

Práve letným horúčavám a ich vplyvu na našu záhradu sa venuje 16. epizóda podcastu Záhrada. O tom, ako sa postarať, aby letné suchá pocítili naše záhony čo najmenej, sa rozprávame s Monikou Felixovou, šéfredaktorkou časopisu Záhrada.

Na začiatku sa rozprávame o spôsoboch, ako čo najefektívnejšie využívať zdroje vody. Dozviete sa, kedy počas dňa je najlepšie polievať záhony a prečo. Spomenieme aj najšetrnejšie spôsoby zálievky. Vysvetlíme, ako fungujú stromové vaky a kedy má zmysel si ich zabezpečiť. Prezradíme tiež, ako na sucho pripraviť samotnú pôdu. Viete, čím ju obohatiť, aby lepšie zadržiavala vodu a menej sa prehrievala?

Júlová epizóda je k dispozícii tu:

Na konci sa venujeme aj mimoriadne aktuálnej téme – ako zabezpečiť dostatok vlahy izbovým rastlinám počas letnej dovolenky, ak nemáme komu dať kľúč od bytu. Spoznajte niekoľko efektívnych tipov.

Pripomíname, že počas slnečných dní treba myslieť nielen na svoju záhradu, ale aj na seba. Pite dostatok vody, natierajte sa opaľovacím krémom a noste prikrývku hlavy. A aj počas letných potuliek si môžete vypočuť podcast Záhrada!

Všetky epizódy nájdete na jednom mieste. Najnovšiu epizódu podcastu si môžete vypočuť aj cez streamovaciu platformu Spotify.

Vydavateľstvo Jaga pre vás vytvára aj môjdom podcast, ktorý sa venuje stavbe domu krok za krokom. Ak ste v ranom štádiu stavby domu alebo nad ňou ešte len uvažujete, určite si ho nalaďte, dozviete sa v ňom množstvo cenných tipov od odborníkov na jednotlivé témy. Všetky epizódy môjdom podcastu nájdete na SpotifyAnchor.fm alebo na YouTube.

Text: Eva Fačková
Foto: shutterstock.com

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje