image 41018 25 v1

Nové vydanie časopisu Záhrada 04/2017 v predaji

Vážení priatelia, ďakujem vám v mene celého tímu za vašu priazeň a za veľmi inšpiratívne a milé stretnutia na záhradkárskych výstavách. Sú naozaj vždy veľmi poučné a ešte doteraz spomínam napríklad na Flóru, kde sme preberali naozaj vážne témy.

Každopádne, vďaka vašej priamej spätnej väzbe vieme, akým smerom sa uberať, aké témy v našom spoločnom časopise riešiť.

Máme záver mája a mnohí z nás sa tešia z prvej úrody ovocia a zeleniny. Hoci svoje narobili neskoré jarné mrazy a svoje stále robia neúnavné škodce, investovaná energia a čas sa museli zákonite prejaviť v podobe aspoň akej-takej odmeny vlastnoručne dopestovaných plodov.

Viem, že mnohým z nás radosť z úrody kazia práve škodce, ktoré „nikdy nespia“. Téme boja proti nim všetkými možnými spôsobmi sa venujeme aj v tomto čísle. Predstavíme overené prípravky, ale aj alternatívne spôsoby biologického boja. Viete napríklad, ako účinkujú parazitické hlístice?

Venujeme sa aj chutným plodinám, ako sú melóny, stévia či šťavnaté odrody broskýň, a nezabúdame ani na vaše šikovné ruky, ktoré, ako dúfam, zamestnajú praktické pracovné návody do záhrady a na terasu.

Mimochodom, blíži sa obdobie, keď si už môžeme po práci aj príjemne posedieť na terase, takže okrem toho, že si vyrobíte originálne bylinkové črepníky a praktickú tácku, môžete spolu s nami vyriešiť aj pálčivú otázku súkromia v záhrade. Ako ho dosiahnuť napríklad pomocou drevených prvkov či dokonca dreveného gabionu, to sa dozviete práve v aktuálnom čísle. Pohodlne sa teda usaďte a nenechajte sa pri čítaní nikým a ničím rušiť.

Príjemné čítanie!

Martin Čurda

PS: A aby som nezabudol – aj v čísle, ktoré práve držíte v rukách, už tradične nájdete skvelé súťaže o ceny, ktoré sa vám určite zídu 🙂

Z OBSAHU: 

Inšpirácie

■ Skvosty podmáčaných pôd
■ Bylinkové kvetináče po novom
■ Praktická tácka do záhrady
Záhradná architektúra
■ Súkromie v záhrade
■ Záhrada z predmestia

Praktická záhrada

■ Pestujeme obľúbené gladioly
■ Bohato zakvitnutá zlatovka aj o rok
■ Rozmnožujeme popínavé plamienky
■ Ako zjemniť nevzhľadné miesta v záhrade?
■ Drevený gabion
■ Ochrana rastlín začiatkom leta
■ Boj proti hmyzím škodcom

Úžitkové hriadky

■ Melóny z teplých i chladnejších oblastí
■ Sladká tráva, ktorá lieči

Ovocný sad

■ Skúsený ovocinár radí
■ Šťavnaté broskyne
Radíme čitateľom
■ Dobrý nákup

Relax

■ Krížovka

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.