Nové vydanie časopisu Záhrada 04/2017 v predaji

image 41018 25 v1

Vážení priatelia, ďakujem vám v mene celého tímu za vašu priazeň a za veľmi inšpiratívne a milé stretnutia na záhradkárskych výstavách. Sú naozaj vždy veľmi poučné a ešte doteraz spomínam napríklad na Flóru, kde sme preberali naozaj vážne témy.

Každopádne, vďaka vašej priamej spätnej väzbe vieme, akým smerom sa uberať, aké témy v našom spoločnom časopise riešiť.

Máme záver mája a mnohí z nás sa tešia z prvej úrody ovocia a zeleniny. Hoci svoje narobili neskoré jarné mrazy a svoje stále robia neúnavné škodce, investovaná energia a čas sa museli zákonite prejaviť v podobe aspoň akej-takej odmeny vlastnoručne dopestovaných plodov.

Viem, že mnohým z nás radosť z úrody kazia práve škodce, ktoré „nikdy nespia“. Téme boja proti nim všetkými možnými spôsobmi sa venujeme aj v tomto čísle. Predstavíme overené prípravky, ale aj alternatívne spôsoby biologického boja. Viete napríklad, ako účinkujú parazitické hlístice?

Venujeme sa aj chutným plodinám, ako sú melóny, stévia či šťavnaté odrody broskýň, a nezabúdame ani na vaše šikovné ruky, ktoré, ako dúfam, zamestnajú praktické pracovné návody do záhrady a na terasu.

Mimochodom, blíži sa obdobie, keď si už môžeme po práci aj príjemne posedieť na terase, takže okrem toho, že si vyrobíte originálne bylinkové črepníky a praktickú tácku, môžete spolu s nami vyriešiť aj pálčivú otázku súkromia v záhrade. Ako ho dosiahnuť napríklad pomocou drevených prvkov či dokonca dreveného gabionu, to sa dozviete práve v aktuálnom čísle. Pohodlne sa teda usaďte a nenechajte sa pri čítaní nikým a ničím rušiť.

Príjemné čítanie!

Martin Čurda

PS: A aby som nezabudol – aj v čísle, ktoré práve držíte v rukách, už tradične nájdete skvelé súťaže o ceny, ktoré sa vám určite zídu 🙂

Z OBSAHU: 

Inšpirácie

■ Skvosty podmáčaných pôd
■ Bylinkové kvetináče po novom
■ Praktická tácka do záhrady
Záhradná architektúra
■ Súkromie v záhrade
■ Záhrada z predmestia

Praktická záhrada

■ Pestujeme obľúbené gladioly
■ Bohato zakvitnutá zlatovka aj o rok
■ Rozmnožujeme popínavé plamienky
■ Ako zjemniť nevzhľadné miesta v záhrade?
■ Drevený gabion
■ Ochrana rastlín začiatkom leta
■ Boj proti hmyzím škodcom

Úžitkové hriadky

■ Melóny z teplých i chladnejších oblastí
■ Sladká tráva, ktorá lieči

Ovocný sad

■ Skúsený ovocinár radí
■ Šťavnaté broskyne
Radíme čitateľom
■ Dobrý nákup

Relax

■ Krížovka

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.