image 33331 25 v1

Časopis Urob si sám 5/2016 je v predaji! 116 strán zaujímavého čítania

Obklad kameňom: Záhradný domček vo francúzskom štýle, Obkladáme stenu v obývačke, Obklad z okruhliakov, Staré tehly vonku aj vnútri, Lepidlá vhodné na stavbu - nielen na obkladanie, Obkladáme a dláždime kúpeľňu, Renovácia balkóna za dva dni. Stavba a dom: Najčastejšie chyby pri ukladaní strešnej krytiny, Stavebná poradňa – teplé základy.

Sadrokartón – 8 tipov pre rýchlu montáž, Hydroizolácia a tepelná izolácia pivnice, Oprava kozuba náterom. Záhrada a dvor: Máj v záhrade – aby ste na nič nezabudli, Základy na netradičný záhradný kozub, Jarný aranžmán a vidiecka váza, Vysádzame gladioly, kany, georgíny, acidantery a ľalie, Zakladanie a jarná údržba trávnika, Lunárny kalendár, Chutné rajčiny aj bez skleníka, Pestujeme mandle, Záhradný poradca, Radíme pri stavbe záhradnej pivnice. Do bytu: 11 najkrajších rastlín na balkón, Pekné a lacné jarné kvetináče, Kvetináč zo starých kachličiek, Dobrý nákup, Ako predĺžiť krátke dvere, Podstavec po dekoratívny kozub, Pre deti – hračky a magnetická tabuľa, Lacná obnova podlahy farbou. Dielňa a náradie: Dielenský stôl v pivnici, Test: akumulátorové rázové skrutkovače.

Z OBSAHU: 

Záhradný domček vo francúzskom štýle

Ak máte v záhrade nejakú starú stavbu, ktorá už dávno volá po rekonštrukcii, môžete sa inšpirovať týmto projektom. Rekonštrukciu obkladom z kameňa zvládnete za týždeň. Kamenným obkladom zmeníte nevkusnú búdu na romantickú chalúpku.

Obklad steny bielym kameňom

Rozlíšiť umelý kameň od prirodzeného je stále ťažšie. Dôkazom toho je tento jemne lámaný kameň, ktorý dokonale imituje prírodné vrásnenie. Panelákovej izbe dodá elegantný výraz s prirodzeným vzhľadom. Montáž zvládnete aj svojpomocne.

Tieto kvety oživia vaše záhony

Už je najvyšší čas vysádzať gladioly, ľalie, georgíny, ale aj acidantery, montbrécie, frézie či predpestované kany treba vysadiť koncom apríla, najneskôr začiatkom mája, aby nás v lete prekvapili záplavou pestrofarebných kvetov.

Pekné a lacné jarné kvetináče

Zároveň sú elegantné, veselé, najmä však originálne. Potešia oko dospelých, zapáčia sa aj deťom. S kvetináčmi sa môžete zabaviť aj viacerí spoločne. Vŕtanie dier prenechajte manželovi, maliarskym umením sa inšpirujte vy.

Test: Akumulátorové rázové skrutkovače

Sú neoceniteľným pomocníkom pri prácach, pri ktorých sa treba vysporiadať so stovkami skrutiek. Montáž drevenej terasy, pokrývanie strechy plechom alebo skrutkovanie palúbok na drevený rošt podlahy sa bez ich výkonu a vytrvalosti nezaobíde.

Oprava kozuba náterom

Náš čitateľ sa rozhodol pre stavbu teplovzdušného kozuba. Fungoval výborne, ale, žiaľ, cez komín doň občas zatieklo až začal hrdzavieť zvnútra. Nepomohlo ani občasné zakúrenie, aby voda vyschla. Musel si poradiť sám.

Nový trávnik lacno a svojpomocne

Ak si chcete založiť nový trávnik, máte dve možnosti: položiť hotový trávny koberec alebo plochu vysiať trávnou zmesou. Druhá voľba je lacnejšia, no na výsledok si nejaký čas počkáte. Prelom apríla a mája je na zakladanie trávnika výsevom najvhodnejší.

Chutné rajčiny aj bez skleníka

Nie každý má možnosť vybudovať si skleník, preto mnohým isto príde vhod lacný systém klimatizačných buniek, vďaka ktorému možno dopestovať chutnú teplomilnú zeleninu aj v severnejších oblastiach Slovenska.

Chyby pri ukladaní krytiny

Chyby vznikajú väčšinou zanedbaním predpísaného postupu. Vyhnite sa im! Prinášame vám rady a tipy, ako sa nedostatkov pri kladení vyvarovať. Na čo si dať pozor pri montáži strechy?

Izolácia pivnice

Pri hydroizolácii ide najmä o precízne zaizolovanie všetkých častí stavby. Aj malou netesnosťou sa dostane do suterénu veľké množstvo vody. Nájsť chybu je nesmierne zdĺhavé a celoplošná oprava veľmi drahá, preto izolujte s nami správne hneď od začiatku.

Predplatné časopisu

Ukážka z časopisu:

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.