image 30637 25 v1

Najnovší Urob si sám! Decembrové vydanie v predaji do 17. decembra!

Vykurovanie: Kozub v rodinnom dome aj v paneláku! Vyberáme kozubovú vložku. Kam ju umiestniť? Postavte si teplovzdušný kozub! Výhrevné a dekoratívne biokrby. Montujeme elektrické podlahové vykurovanie 

VIANOCE PRICHÁDZAJÚ: Skrášľujeme byt – vianočná maľovka inšpirovaná tapetou! Nielen pre ženy: Adventný svietnik. Vianočná hviezda. Nezvyčajný vianočný stromček! Stolček na darčeky. Ako osadiť vianočný stromček na stojan?. Výber vianočných darčekov. Krásne koníky z dreva pre deti. :: STAVBA A BÝVANIE: Projekt mesiaca: Drevené schody do podkrovia! Zazimovať stavbu alebo v nej pokračovať?. Z čoho postaviť priečku? Redakčný test: Stavebné miešadlá. Zatepľujeme drevenú chatku! :: ZÁHRADA A DVOR: Zábradlie z dreva nad potôčikom! December v záhrade. Lunárny kalendár. Čo potrebujú kvety v zime? Záhradný poradca. Zimná starostlivosť o palmy. Decembrová poradňa. Ako prikrmovať vtáky v zime? K tomu veľa drobných tipov a nápadov. Nezabudnite, januárové číslo vyjde ešte pred Vianocami 18. decembra!

Z OBSAHU: 

Staviame teplovzdušný kozub!

Jediným vykurovacím zdrojom domu nášho čitateľa mala byť pôvodne teplovodná kozubová vložka. Používa sa len ako doplnkový zdroj tepla v kombinácii s elektrokotolom. Vložku asi svojpomocne nevyrobíte. Ušetrite však na svojpomocnej obstavbe! 

Dá sa kúriť krbom aj v paneláku?

Keď prídu chladnejšie dni, tepelnú pohodu si ceníme nadovšetko. Bez ohľadu na to, akým spôsobom sa nám podarí teplo do príbytkov dostať. Nie vždy to však musí byť systém centrálneho vykurovania. Čoraz častejšie sa do domácností dostávajú biokrby.

Montujeme vykurovacie káble

Pri elektrickom podlahovom vykurovaní radiátory či iné vykurovacie telesá neuberú z podlahovej plochy ani milimeter. Montáž celého systému zaberie 1 deň! Majitelia sympatického prízemného domu sa preň rozhodli pre jeho overenú efektívnosť a dlhú bezúdržbovú životnosť. 

Adventný svietnik

Vianoce sa začínajú až 24. decembra, dovtedy je advent. Ak sa pripravíte na Vianoce už teraz, nebudete cez sviatky v strese a môžete si pokojne vychutnávať vianočnú pohodu. Adventný svietnik zo starých fliaš vám prípravu na Vianoce určite spríjemní.

Stromček, na stojan!

Ako na to? Trik, ktorý funguje s každým vianočným stromčekom a stojanom pre neskúsených domácich majstrov je to výzva, ktorá dokáže potrápiť. Raz otesaný stromček vypadáva zo stojana, inokedy sa nakláňa raz na jednu, inokedy na druhú stranu. Čo s ním?

Tipy na darčeky

Prinášame zopár tipov ako sa vysporiadať s darčekmi pre každého muža a špeciálne pre domáceho majstra tak, aby ho naozaj potešili. Život nemusí byť vždy všedný a na Vianoce už vôbec nie!

Náš projekt: drevené schody

Sú pevné a ľahké zároveň. Ak treba vystúpať z prízemia na poschodie, schody sú tou najpohodlnejšou cestou. Neznamená to však, že musia útly interiér ochudobniť o cenný priestor. Hoci vyzerá byť stavba dreveného schodiska náročná, pravdou je, že sa pri nej zaobídete aj bez náročných stolárskych spojov

Hrubá stavba do zimy?

Zazimovať alebo pokračovať v prácach na stavbe? Prinášame vám 9 užitočných rád! S klesajúcou vonkajšou teplotou majitelia rozostavaných rodinných domov riešia večnú dilemu – zazimovať stavbu alebo v nej pokračovať?

Vyberáme materiál: Z čoho postaviť priečku?

Výber vhodného materiálu na realizáciu priečky závisí od želaného konečného efektu. Teda od toho, či chcete priestor len predeliť alebo napríklad aj zvukovo odizolovať, prípadne priečku zaťažiť zariadením. Vyberte si ten najvhodnejší pre vás!

Náš test: stavebné miešadlá

Nezáleží na tom, či máte pred sebou rekonštrukciu domu alebo sa púšťate do dokončovacích prác na stavbe. Ak sa pri miešaní spoľahnete na elektrické miešadlá, môžete očakávať nielen úsporu síl a času, ale aj konzistenciu, ktorá bude vhodná na nanášanie. Otestovali sme tie najdostupnejšie.

Zateplenie záhradného domčeka

Ak príde na tepelnú pohodu, stavebnicový záhradný domček sa od turistického stanu v mnohom nelíši. Ochráni síce pred vetrom a dažďom, ale keď príde chlad, prenikne bez meškania do jeho útrob. Vďaka šikovne zostavenému izolačnému štítu však môže byť všetko inak – príjemná klíma po celý rok a ušetrené peniaze!

Čo potrebujú kvety v zime?

Izbové rastliny majú počas zimy obdobie vegetačného pokoja, ale mnohé z nich práve  rozkvitajú. Preto im musíme venovať aspoň minimálnu pozornosť. Poradíme vám, ako sa o ne postarať, aby úspešne a v dobrej kondícii prečkali až do jari.

Decembrová poradňa

Záhradkárskych problémov najmenej toľko, koľko je pestovateľov či záhradkárov. Prečo by ste ten svoj nemali zveriť práve nášmu odborníkovi? Ak potrebujete radu, napíšte nám! Radi vám poradíme vo všetkom, čo sa točí okolo záhrady.

Ako prikrmovať vtáky

Aby vtáčence prezimovali bez ujmy, obohaťme im jedálniček. Pomôžeme im tak prežiť ťažké zimné obdobie. Na jar sa nám odvďačia spevom a počas vegetačného obdobia pomôžu čistiť záhradu od škodcov. Aj vďaka tomu môžeme pri pestovaní obmedziť chémiu.

Predplatné časopisu Urob si sám

Ukážka z časopisu:

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.