Cykas japonský

cykas japonsky

Nazývaný aj sago palmovník patrí medzi najstaršie rastliny. Táto mutácia papraďov, ktorá nedosiahla evolučný stupeň paliem, pochádza z juhovýchodnej Ázie. Práve tento medzistupeň je dôvodom toho, že sa dekoratívne listy podobajú listom paprade i palmy. 

Nenáročná rastlina, jednoduchá starostlivosť, pomalý rast, dlhá životnosť. Uprednostňuje svetlé stanovisko, v lete sa pekne vyvíja na slnku. 

TIP:
Pri pestovaní v nádobe by ste mali nádobu rozhodne na zimu obaliť. Koreňovú časť palmy zakryte chvojinou a lístím, jej listy zviažte spolu na vrchnej časti. Mulčovaciu vrstvu zakryte fóliou a zaťažte – zabránite tak nadmernému prenikaniu vlhkosti. Mladé exempláre môžete opláštiť smrekovou čečinou. Neoplášťujte rastlinu fóliou – predídete tak zrážaniu vody, hnitiu a tvorbe plesní.

Komentáre

  1. Eva Motykova says:

    dobry den minuly rok som si kupila cykas v kauflande zacal mi zltnut neviem co robim zle presadila som ho do noveho crepnika prosim vas o radu

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.