Čím pokryť strechu v historickom centre miest?

image 24707 25 v1

Prinášame niekoľko odporúčaní na výber strešnej krytiny, proti ktorej pamiatkari nebudú namietať. Inšpirujte sa sortimentom strešných krytín spoločnosti EBM Co. 

Kvalita a tradícia z keramiky

Keramická strešná krytina Creaton sa vyrába z čisto prírodných materiálov precíznou nemeckou technológiou výroby. V historických centrách miest sa tradične uplatňujú bobrovky. Obvykle ide o základné prevedenie, ale vďaka širokej farebnej ponuke engob a glazúr zapadnú v prípade potreby dokonale do akéhokoľvek prostredia. Medzi obľúbené tvary patrí model Antik, Ambiente, Klassik či Sakral.

ambiente
      Bobrovka Creaton Ambiente kombinuje tradíciu a súčasnosť. Charakteristická je kvalitou materiálu a spracovania. Je vhodná najmä na zastrešenie veľkých strešných plôch. foto: EBM Co., s.r.o.

Na strechách v historických centrách miest sa však začínajú objavovať aj moderné veľkoformátové škridly Creaton, ktoré prinášajú dvojitú úsporu. Vďaka veľkému formátu a rýchlemu kladeniu šetria investorovi čas i peniaze. Medzi najobľúbenejšie modely patria Balance, Rapido, Futura alebo novinka v sortimente Titania.

balance
       Model Balance patrí u nás medzi najobľúbenejšie typy veľkoformátovej keramickej krytiny. Na streche vytvára príjemný optický efekt vlny s charakteristickými čistými líniami, vďaka čomu oslovuje široký okruh zákazníkov. foto: EBM Co., s.r.o. 

„Večný“ vláknocement

Vláknocementová krytina Eternit sa vyrába z prírodných materiálov s použitím organických vlákien. Je ekologicky nezávadná a absolútne bezpečná pre zdravie obyvateľov. Argumentom pre túto krytinu je, okrem vzhľadu s rukopisom remeselného fortieľu, aj nízka hmotnosť, ktorú oceníte predovšetkým pri rekonštrukciách objektov.

Na strechách domov či historických objektov sa uplatňujú najmä maloplošné šablóny Eternit Dacora. Vďaka širokej ponuke doplnkových formátov a možnosti úprav šablón do potrebných rozmerov umožňuje komplexné riešenia pre rôzne typy a tvary striech. Najrozšírenejšími spôsobmi jej kladenia sú: francúzske krytie (šablóna 40 x 40 cm) pre originálny vzhľad, dvojité krytie (obdĺžnik 60 x 30 cm) pre maximálnu odolnosť proti poveternostným podmienkam alebo nemecké krytie v stúpajúcich radoch (štvorec s oblúkom 30 x 30cm) pre dokonalé strešné detaily.

eternit
      Eternit Dacora – klasická, a zároveň moderne pôsobiaca strecha. Nemecké krytie maloplošnými šablónami Eternit Dacora umožňuje obložiť štíty, vikiere aj komíny. Zabezpečí sa tak nielen harmonický a jednoliaty výraz strechy, ale tiež účinná ochrana podstrešného priestoru. foto: EBM Co.,s.r.o.

www.ebmco.sk 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.