image 24707 25 v1
Galéria (6)

Čím pokryť strechu v historickom centre miest?

Prinášame niekoľko odporúčaní na výber strešnej krytiny, proti ktorej pamiatkari nebudú namietať. Inšpirujte sa sortimentom strešných krytín spoločnosti EBM Co. 

Galéria

Nová strecha - Futura
Balance
Čím pokryť strechu - Bobrovka-Creaton-Ambiente
Čím pokryť strechu - Bobrovka-Creaton--Klassik
Čím pokryť strechu - Eternit-Dacora

Kvalita a tradícia z keramiky

Keramická strešná krytina Creaton sa vyrába z čisto prírodných materiálov precíznou nemeckou technológiou výroby. V historických centrách miest sa tradične uplatňujú bobrovky. Obvykle ide o základné prevedenie, ale vďaka širokej farebnej ponuke engob a glazúr zapadnú v prípade potreby dokonale do akéhokoľvek prostredia. Medzi obľúbené tvary patrí model Antik, Ambiente, Klassik či Sakral.

ambiente
      Bobrovka Creaton Ambiente kombinuje tradíciu a súčasnosť. Charakteristická je kvalitou materiálu a spracovania. Je vhodná najmä na zastrešenie veľkých strešných plôch. foto: EBM Co., s.r.o.

Na strechách v historických centrách miest sa však začínajú objavovať aj moderné veľkoformátové škridly Creaton, ktoré prinášajú dvojitú úsporu. Vďaka veľkému formátu a rýchlemu kladeniu šetria investorovi čas i peniaze. Medzi najobľúbenejšie modely patria Balance, Rapido, Futura alebo novinka v sortimente Titania.

balance
       Model Balance patrí u nás medzi najobľúbenejšie typy veľkoformátovej keramickej krytiny. Na streche vytvára príjemný optický efekt vlny s charakteristickými čistými líniami, vďaka čomu oslovuje široký okruh zákazníkov. foto: EBM Co., s.r.o. 

„Večný“ vláknocement

Vláknocementová krytina Eternit sa vyrába z prírodných materiálov s použitím organických vlákien. Je ekologicky nezávadná a absolútne bezpečná pre zdravie obyvateľov. Argumentom pre túto krytinu je, okrem vzhľadu s rukopisom remeselného fortieľu, aj nízka hmotnosť, ktorú oceníte predovšetkým pri rekonštrukciách objektov.

Na strechách domov či historických objektov sa uplatňujú najmä maloplošné šablóny Eternit Dacora. Vďaka širokej ponuke doplnkových formátov a možnosti úprav šablón do potrebných rozmerov umožňuje komplexné riešenia pre rôzne typy a tvary striech. Najrozšírenejšími spôsobmi jej kladenia sú: francúzske krytie (šablóna 40 x 40 cm) pre originálny vzhľad, dvojité krytie (obdĺžnik 60 x 30 cm) pre maximálnu odolnosť proti poveternostným podmienkam alebo nemecké krytie v stúpajúcich radoch (štvorec s oblúkom 30 x 30cm) pre dokonalé strešné detaily.

eternit
      Eternit Dacora – klasická, a zároveň moderne pôsobiaca strecha. Nemecké krytie maloplošnými šablónami Eternit Dacora umožňuje obložiť štíty, vikiere aj komíny. Zabezpečí sa tak nielen harmonický a jednoliaty výraz strechy, ale tiež účinná ochrana podstrešného priestoru. foto: EBM Co.,s.r.o.

www.ebmco.sk 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje