Užitočné tipy pre záhradu a zdravší život ponúkne trojica výstav v Trenčíne

Užitočné tipy pre záhradu a zdravší život ponúkne trojica výstav v Trenčíne

K tradičným jesenným podujatiam výstaviska Expo Center v Trenčíne patrí už deviaty rok výstava ovocia, potrieb pre záhradkárovi včelárov a farmárskych produktov JAHRADA, ktorá sa koná 12. až 13. októbra spoločne so 7. ročníkom výstavy potrieb pre seniorov SENIOR EXPO a 5. ročníkom výstavy zameranej na zdravý a harmonický spôsob života ZDRAVIE & HARMÓNIA.

Výstavu JAHRADA môžeme nazvať aj oslavou úrody a šikovnosti pestovateľov. Návštevníci majú počas celej výstavy možnosť vidieť víťazné exponáty 17. ročníka súťaže profesionálov Jablko roka, ktorej garantom je Ovocinárska únia SR. Taktiež budú vystavené aj najkrajšie jablká amatérov – milovníkov záhradkárčenia, ktorí sa zúčastnia 23. ročníka celoslovenskej súťaže o najkrajšie jablko, ktorú organizuje Slovenský zväz záhradkárov. Jeseň je pre poľnohospodárov a záhradkárov nie len obdobím bilancovania ročnej úrody, ale rovnako venujú svoju energiu sadeniu a príprave polí, či záhrad na jar. Práve október je obdobím sadenia, rezania a vrúbľovania stromov. Atraktívnu praktickú školu týchto záhradkárskych prác bude počas výstavy viesť predseda Slovenského zväzu záhradkárov Eduard Jakubek. Pripravené sú aj zaujímavé prednášky od odborníkov. Aj tento rok príde na výstavu JAHRADA prof. Ing. Ivan Hričovský, DrSc. a bude viesť s návštevníkmi ovocinárske dialógy. Nebude chýbať ani poradenská služba o druhoch, odrodách, pestovaní ovocných drevín. Výstava JAHRADA sa zameriava aj na domácich producentov farmárskych výrobkov, ktorí môžu návštevníkom ponúknuť zaujímavé produkty, ktoré majú svoje kvality a nie sú dostupné vo veľkých reťazcoch. Odborný garant výstavy, ktorým je aj Slovenský zväz včelárov ponúkne návštevníkom ochutnávku medu a medoviny a taktiež poradenstvo pre včelárov v priestoroch svojho stánku.

Spoločne s výstavou JAHRADA sa koná výstava potrieb pre seniorov SENIOR EXPO, ktorej zámerom je ponúknuť novinky – produkty, služby a aktuálne informácie z oblasti každodenného života zrelých ľudí a doplniť ich pútavým sprievodným programom. Jednota dôchodcov na Slovensku tento rok pripravila pre návštevníkov počas výstavy Celoslovenskú prehliadku ručných prác seniorov JDS pod názvom „Zlaté ruky“ a aktraktívnu konferenciu „Za zdravý životný štýl seniorov, ktorú organizuje v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Trenčíne, ktorý ponúkne aj možnosť bezplatného vyšetrenia – merania tlaku, cholesterolu a tuku.

Tipy pre zdravší a spokojnejší život ponúkne piaty ročník výstavy ZDRAVIE & HARMONIA. Na výstave budú mať zástupcov aj poskytovatelia kúpeľných a wellness služieb, zdravotné poistenie a iné subjekty poskytujúce poradenstvo v oblasti zdravého životného štýlu.

Tip: Všetok nábytok a záhradné doplnky na jednom miesteBližšie informácie o výstavách JAHRADA, SENIOR EXPO a ZDRAVIE & HARMÓNIA nájdete na www.expocenter.sk.

ZDROJ PR článok spoločnosti EXPO CENTER a.s.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.