To najlepšie zo slovenských záhrad ponúkne výstava JAHRADA

image 44221 25 v1

Výstavisko Expo Center v Trenčíne Vás pozýva 13. až 14. októbra na 8. ročník výstavy ovocia, potrieb pre záhradkárov i včelárov a farmárskych produktov JAHRADA, ktorá je už tradičnou oslavou úrody a šikovnosti pestovateľov.

Aj tento rok budú mať návštevníci výstavy možnosť vidieť víťazné exponáty 16. ročníka súťaže profesionálov Jablko roka, ktorej garantom je Ovocinárska únia SR. Taktiež budú vystavené aj najkrajšie jablká amatérov – milovníkov záhradkárčenia, ktorí sa zúčastnia 22. ročníka celoslovenskej súťaže o najkrajšie jablko, ktorú organizuje Slovenský zväz záhradkárov.

Jeseň je pre poľnohospodárov a záhradkárov nie len obdobím bilancovania ročnej úrody, ale rovnako venujú svoju energiu sadeniu a príprave polí, či záhrad na jar. Práve október je obdobím sadenia, rezania a vrúbľovania stromov. Atraktívnu praktickú školu týchto záhradkárskych prác bude počas výstavy viesť predseda Slovenského zväzu záhradkárov Eduard Jakubek. Pripravené sú aj zaujímavé prednášky od odborníkov: Ing. Mariána Komžíka – „Novinky v ovocinárskej praxi“, Ing. Evy Šidovej, PhD. – „ Ochrana ovocných drevín proti chorobám a škodcom“, Ing. Jozefa Čerňanského „Rekonštrukcia ovocných záhrad“ ako aj známej meteorologičky Mgr. Miriamy Jarošovej – „Nebezpečné poveternostné situácie pre záhradkárov, ako čítať predpovede počasia“. Aj tento rok príde na výstavu JAHRADA prof. Ing. Ivan Hričovský, DrSc. a bude viesť s návštevníkmi ovocinárske dialógy. Nebude chýbať ani poradenská služba o druhoch, odrodách, pestovaní ovocných drevín. Pre deti je určený program Všeličo o jabĺčku.

Okrem toho, že je výstava JAHRADA akýmsi jesenným pokračovateľom úspešného jarného veľtrhu Záhradkár, ktorý tiež ponúka ovocné a okrasné stromčeky, doplnky a pomôcky na pestovanie rastlín, prípravky na hnojenie, ošetrovanie a ochranu rastlín, zariadenia a pomôcky na zber, prepravu a skladovanie ovocia a zeleniny, zároveň sa zameriava aj na domácich producentov farmárskych výrobkov. Tí môžu návštevníkom ponúknuť zaujímavé produkty, ktoré majú svoje kvality a nie sú dostupné vo veľkých reťazcoch.

Vďaka vynikajúcej spolupráci so Slovenským zväzom včelárov súčasťou tohtoročnej výstavy JAHRADA je nielen prezentácia producentov medu, včelích produktov a včelárskych potrieb ale aj odborné prednášky Ing. Petra Baláka na témy „Význam včely medonosnej pre prírodu a človeka“ a „Včelie produkty vo výžive a prevencii chorôb človeka – Apiterapia“.

Spoločne s výstavou JAHRADA sa konajú aj výstavy SENIOR EXPO a ZDRAVIE & HARMÓNIA.

Inšpirujte sa na výstave JAHRADA 2017. Viac o výstave nájdete na www.expocenter.sk.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.