Pavúčí kvet – atraktívny krík so vždyzeleným ihličnatým lístím

image 27339 25 v1

Až kým nezačne kvitnúť, vyzerá ako smrek. Jeho bujaré tmavočerveno-ružové kvety kvitnúce od jari až do jesene tvoria prekrásny kontrast s lístím. Dobre znáša sucho, je mrazuvzdorný až do -5 °C. Prezimuje na mieste bez mrazov.

Grevillea je druh stálozelených kvitnúcich rastlín čeľade Proteovité, ktorá má asi 360 členov. Pochádza z Austrálie, prirodzene rastie aj na Novej Guinei a v Novej Kaledónii.

U austrálskych domorodcov bola obľúbená pre svoju sladkú šťavu. Príznačne ju volali Lízatko z lesa. Ľudovo sa jej hovorí aj pavúčí kvet alebo zubná kefka. Tento kvet je veľmi populárny pri viazaní kytíc.

Pavúčí kvet

Čím ďalej tým viac sa tieto exotické kvety používajú vďaka svojej trvanlivosti – sú to kvety, ktoré vydržia teplá, aj trochu chladu, dajú sa veľmi pekne naaranžovať a sú vhodné do kytíc. A tým, že ich je tak strašne veľa druhov, nikdy nám ich krása nezovšednie.

Zdroj: sieberz.sk

Komentáre

  1. Dobrý deň, chcela by som Vás pochváliť, že čitateľov oboznámite, takými zaujímavosťami. Rada čítam o novinkách na Vašej strane, veľmi často listujem aj Váš časopis. Prajem Vám veľa úspechov a pekné leto! Teším sa dopredu, aké novosti budem čítať aj naďalej.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.