Japonská hruška Nashi

Japonská hruška Nashi

Je šťavnatá ako broskyňa, chrumkavá ako jablko. Túto exotickú ázijskú hrušku charakterizuje zlatožltá dužina, chuť pripomínajúca zmes jablka a hrušky. Je odolná voči chorobám. Dozrieva koncom augusta, začiatkom septembra. Je to dekoratívny strom, svojimi lesklými listami a snehobielymi kvetmi bude ozdobou vašej záhrady.

Tip:

Nikdy nesaďte po sebe nič rovnakého – t.j. na mieste, kde dlhé roky stávala napríklad čerešňa, by už žiadna čerešňa nemala byť zasadená, pretože pôda na tomto mieste už javí známky vyčerpania. Pokiaľ ale pre rastlinu nemáte iné miesto, pomôžte jej aspoň dôkladnou výmenou pôdy.

Viac na www.sieberz.sk

 

Máte skúsenosti s pestovaním tejto alebo inej rastlinky? Vaše postrehy, tipy, fotografie môžete posielať na redakčný mail oliver.vyslouzil@jaga.sk. Ďakujeme! 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.