Odborník radí: Japonská vŕba

image 26538 25 v1

Tento rok som zasadil v záhradke japonskú vŕbu. Zisťujem, že je zasadená na nevhodnom mieste. Kedy je najlepšie ju presadiť a kedy ju mám ostrihať?(Ladislav K., Trenčín)

Vŕbu môžete presadiť na jar, ale aj počas neskorej jesene. Ak stromček vykopete s dostatočne veľkým koreňovým balom, môžete ho vysadiť na nové stanovište aj pred opadaním lístia. Zakoreňovanie trvá približne tri týždne. Jama má byť dostatočne veľká a jej dno skyprené. Pred výsadbou nalejte do jamy 5 až 10 l vody. Rez a tvarovanie korunky odporúčam robiť na jar po prezimovaní. Rezať treba radšej menej, veď skracovať môžete vždy.

Odpovedala: Ing. Hana Szabóová
Foto: thinkstock.com

Komentáre

 1. Viera Šimová says:

  Može japonska vrba zamrznuť.Teraz vyzera,že je ešte svieža,ma však len drobné lístky a nechce sa zobudiť.stale to vyzera rovnako.Č treba robiť.Ďakujem.

  1. Dana Ušáková says:

   Dobrý deň,
   Máme presne tento istý problém a absolútne nevieme čo sa stalo. Suchá nie je. Presne ako píšete má len maličké drobné lístky. Netuším čo sa stalo.
   Neviem či ju skúsim zostrihať… vážne neviem.

 2. Dobrý deň,potrebujem poradiť ako správne zostrihať vrbu japonsku.Poslal by som aj fotografiu,ale neviem ako.

 3. Chcem sa opýtať na akom pniku je zastúpená Japonská vŕba? Pes mi celi vrch je bkusal ostal mi peň a s neho mi začali rast listy.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.