image 31828 25 v1

Krásny a jedovatý jazmínovec vždyzelený

Táto vždyzelená, popínavá rastlina pochádza zo Severnej Ameriky. Jej voňavé kvety žltej farby v tvare trúbky začínajú kvitnúť koncom zimy alebo začiatkom jari. Obľubuje slnečné stanovisko a vlhkú, priepustnú humusovú pôdu. Prezimujte ju na svetlom mieste bez mrazov. Rastlina je jedovatá.

Latinský názov: Gelsemium sempervirens

Jazmínovec

www.sieberz.sk

Prezimovanie rastlín pestovaných v nádobe

Okrasné rastliny sadené do nádoby môžu byť využité veľmi všestranne, podľa striedania ročných období môžeme s nimi flexibilne vytvárať priestor v našej záhrade, na terase alebo balkóne. Väčšinu z týchto rastlín musíme prezimovať v uzavretom priestore, sú však aj také, ktoré ak vykonáme určité opatrenia môžeme nechať na zimu vonku.

Nádoba obyčajne obsahuje menšie množstvo zeminy, ktorá môže počas dlhších mrazov kompletne premrznúť. Korene rastliny sa nachádzajú blízko k povrchu pôdy a aj stena nádoby je príliš tenká na to, aby dôkladne izolovala. Premrznutie, resp. vyschnutie pôdy poškodzuje, pretrhuje vláknité korienky. Rastlina bez vody a živín odumrie aj vtedy, ak by jej lístie bola odolná proti mrazom (napr. aukuba japonská, malé ihličnaté stálozelené rastliny, určité druhy bambusov, buxus). Okrem rastlín sú na mráz náchylné aj hlinené črepníky, treba ich takisto chrániť.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje