Cesnak fialkový „Knofi“

cesnak fialkovy knofi

Bylinka a okrasná rastlina s chuťou cesnaku. Bez nepríjemného cesnakového dychu po konzumácii. Odplaší krtov a hrabošov.

Táto zimuvzdorná rastlina s cesnakovou vôňou pochádzajúca z Ánd sa vyznačuje dvojitým úžitkom: výborná bylinka s obľúbenou chuťou cesnaku, avšak bez následného nepríjemného pachu z úst. Hodí sa k tvarohu, jogurtovým polevám, hriankam, pečenému mäsu, do šalátov. Ak ju vysadíte do nádoby, máte po ruke stále čerstvú náhradu cesnaku. Listy a kvety jednoducho odstrihnite – jediný kvet Knofi je silný ako strúčik cesnaku. Ak Knofi vysadíte do záhrady, presvedčíte sa o ďalšej užitočnej vlastnosti tejto rastliny: keďže hlodavce neznášajú éterické oleje obsiahnuté v koreňoch Knofi, krty a hraboše sa dajú na bezhlavý útek, akonáhle ich zacítia. Knofi sa rýchle rozmnožuje a vytvára čoraz rozsiahlejší kvetinový koberec.

Viac na www.sieberz.sk

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.