/ Recepty /

Tvarohové guľky s makom v malinovej omáčke

Tvarohové guľky s makom v malinovej omáčke

Dnes vám ponúkame recept na netradičné tvarohové guľky v maku, ponorené do čarovnej malinovej omáčky.

Ingrediencie:

na guľky:
250 g hrudkovitého tvarohu
250 g jemného tvarohu
4 PL detskej krupice
4 PL strúhanky
1 väčšie vajce
štipka soli
1-2 PL práškového cukru
 
na malinovú omáčku:
70 g masla
3 PL cukru  (u mňa hnedý)
340 g malín  (u mňa mrazených)
200 ml červeného vína
 
na posyp:
cca 100 g mletého maku
2-3 PL práškového cukru
 
Postup:
 
Najprv si pripravíme omáčku. Na panvici rozpustíme maslo. Pridáme cukor a za stáleho miešania ho skaramelizujeme. Pridáme maliny a podlejeme vínom.
 

 
 
Stíšime teplotu a omáčku varíme, až kým sa omáčkazredukuje na potrebnú hustotu, cca 10 minút. Miešame veľmi opatrne, aby nám ostali aj kúsky malín.
 

 
 
 
Všetky suroviny na guľky zmiešame v miske. Z cesta vytvarujeme guľky. Dáme zovrieť dostatočné množstvo vody. Do vriacej vody dáme variť guľky. Keď vyplávajú na povrch, ešte ich povaríme asi 3-5 minút.
 

 
 
Guľky vyberáme dierkovanou naberačkou, necháme odkvapkať vodu a ihneď ich obalíme v mletom maku zmiešanom s práškovým cukrom.

Na tanier dáme omáčku a položíme na ne makové guľky. Výborne chutia teplé a rovnako dobre chutia aj za studena.  Podávame ako hlavný chod alebo dezert.

Dobrú chuť!
http://adkas-tastyfood.blogspot.co.uk/

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.