Marhuľové rezy s kokosovou penou
Galéria (5)

Marhuľové rezy s kokosovou penou

Skvelý, jednoduchý zákusok. Na nedeľňajšie poobedie ako stvorený. Marhule môžete zameniť za akékoľvek ovocie, ale pre mňa je kombinácia kokosovej peny a marhúľ (broskýň) úplne najlepšia.

Galéria

Ingrediencie:

6 žĺtkov
360 g polohrubej múky
150 g masla
130 g práškového cukru
1 KL vanilkového extraktu (prípadne 1 vanilkový cukor)
nastrúhaná kôra z ½ citróna
200 ml mlieka
2 KL prášku do pečiva
1 a  ½  marhuľového kompótu
 
Na penu:
 
6 bielkov
180 g kryštálového cukru
100 g strúhaného kokosu
štipka soli
 
rozpis je na plech 30x40cm
 
Postup:
 
Cukor vyšľaháme so zmäknutým maslom. Pridáme žĺtka, vanilkový extrakt alebo vanilkový cukor. Prešľaháme. Postupne prilievame mlieko a pridávame preosiatu múku zmiešanú s práškom do pečiva a citrónovou kôrou. Cesto vylejeme na vymastený, múkou vysypaný plech. Poukladáme naň dobre odkvapkané ovocie. Ak nedáte dobre odkvapkať ovocie, cesto bude vlhké a nenarastie. 
 

 
Pečieme vo vyhriatej rúre pri teplote 180 stupňov cca 20 minút. Vyberieme z rúry a koláč potrieme kokosovým snehom, ktorý sme si vopred pripravili takto: bielka našľaháme so štipkou soli a keď začínajú belieť pridáme cukor a vyšľaháme tuhú, lesklú bielu penu, kým zanechávajú na metličkách stopu.
 
Pridáme postrúhaný kokos a jemne zamiešame krúživými pohybmi, aby sme „nedolámali“ penu. Teplotu v rúre znížime a penu dopečieme alebo lepšie povedané dosušíme, kým nadobudne zlatistý povrch. Trvá to cca 10 minút.

Dobrú chuť 🙂

http://adkas-tastyfood.blogspot.co.uk/ 

  1. Mária Štullerová says:

    dobre vypadá…určite ho upečiem…:-)

  2. lucia says:

    vyskúšame, uvidíme 😀

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje