/ Recepty /

5 rýchlych a zdravých pochúťok pre maškrtníkov

zdravé maškrty
Zdroj: shutterstock.com

Predstavte si, že aj na zdravej pochúťke sa dá maškrtiť. Neveríte? Je to skutočná pravda. Dnes nájdete množstvo takýchto receptov. Existujú zdravé náhrady jedál, ktorým sa bežne vyhýbate. Neuveríte, ale jedlá, ako palacinky, lievance či brownies, sa dajú urobiť aj v inej forme. Asi si poviete, že to určite nechutí tak ako originál. Nerobte závery, kým neochutnáte.

Poďte sa pozrieť na zdravé alternatívy, ktorým neodoláte. Určite nájdete medzi nimi aj tie vaše najobľúbenejšie. Ich prednosťou je, že sú menej kalorické. Ktoré sú tie najvyhľadávanejšie? Urobte si pohodlie a poďte si prečítať.

Muffiny môžu mať aj menej kalórií

Veľmi obľúbené koláčiky, ktoré všetci dobre poznáte. Krásne sa u nás udomácnili. Každý ich dokáže napiecť a potešia na viacero spôsobov. Ak neobľubujete recepty, kde musíte vážiť, nájdete ich v hrnčekovej verzii. Dokonca sa nemusíte pri nich trápiť ani krájaním.

Bielu múku vymeníte za špaldovú, obyčajný cukor za trstinový či kokosový. Môžete použiť kakao, škoricu i ovsené vločky. Muffiny nájdete v sladkej i slanej verzii.

Nevzdávajte sa palaciniek, pripravte ich v zdravej verzii

Za posledné roky prešli vývojom a s rôznymi obmenami. Od klasickej verzie absolvovali cestu aj k zdravej premene. Zaujímavo chutia aj na slano.

Ako si ich ozdobíte je už na vás. Bojíte sa, či vám budú chutiť bez nutelovej či lekvárovej náplne? Skúste ich nahradiť ovocím. Sladkou alternatívou sú banány. Obyčajnú múku vystrieda opäť špaldová alebo iné prospešné náhrady. Vyskúšajte zdravý recept na banánové palacinky.

zdravé palacinky
Zdroj: shutterstock.com

Poďte raňajkovať, lievance sú na stole

Už z predchádzajúcich receptov viete, že stačí vymeniť pár ingrediencií a chutná zdravá dobrota je na svete. Výnimkou nie sú ani banánovo-čokoládové lievance. Do cesta pridajte namiesto mliečnej čokolády horkú. Vynikajúci výber kvalitných čokolád nájdete v Lidl katalógu aj pod ich vlastnou značkou Fin Carré. Výhodou tejto značky je vysoká kvalita za stále priaznivú cenu. Ak by sa vám lievance zdali príliš sladké, nahraďte banány jablkami a škoricou a čokoládu si vyberte viac percentnú.

S brownies môžu byť sviatky každý deň

Čo takto nepečený brownies? Áno, dobre čítate. Dá sa pripraviť jednoducho, zdravo a bez pečenia. Nájdete v ňom len zdravé a nutrične hodnotné suroviny. Verte, že ich bude milovať celá rodina.

Nepoužijete múku, vajcia ani mlieko. Vraj sa to nedá? Opak je pravdou. Kvalitné kakao, datle, orechy a ovsené vločky sa postarajú o chuťový zážitok. Správna čokoládová chuť vás dostane. Celý postup na vás čaká práve tu. A to všetko za krátku štvrťhodinku.

zdravé brownies
Zdroj: shutterstock.com

Wafle pripravené s láskou

Veľmi šikovne môžete využiť napríklad proteín namiesto múky. Budú obsahovať menej kalórií a viac bielkovín. Do cesta môžete pridať aj banány.

Ak náhodou nemáte vaflovač, nezúfajte. Pripravte si wafle ako lievance. Takéto wafle či lievance vás určite zasýtia a nebudete ich potrebovať viac. Okrem iných surovín sa používajú do cesta aj ovsené vločky, biely jogurt i škorica. Nečakajte, kúpte si suroviny a vlastná výroba môže začať.

Zhrnutie

Zbiehajú sa vám slinky? Máte to dovolené. Už sa nemusíte vzdávať vašich obľúbených maškŕt. Stačí si ich pripraviť v zdravej verzii a spokojná bude celá rodina. Nikto ani nezbadá, že ste vymenili niektoré suroviny za zdravšie. Nemusíte to dokonca ani prezradiť. Zachovajte si aj vy svoje malé tajomstvo. Výčitky svedomia a obavy z postavenia sa na váhu? To už nepoznáte. Zdravé mlsanie prospeje každému. Najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie maškrty máte poruke. Neváhajte a pustite sa do prípravy.

Text: PR článok Kimbino
Foto: shutterstock.com