Akú podobu dať kúpeľni na chalupe?

kúpeľňa s vaňou
Zdroj: archív

Už dlhé roky využívame trojizbový vidiecky domček po manželových starých rodičoch ako chalupu. Ide o viac ako storočnú kamennú stavbu. Jediné miestnosti, ktoré za posledné roky neprešli rekonštrukciou, sú kúpeľňa a toaleta. Chceli by sme sa vyhnúť tomu, aby po rekonštrukcii vyzerali ako každá druhá paneláková kúpeľňa. Na chalupe dominuje drevo a je zariadená vo vidieckom duchu.

Ideálne by bolo, ak by ste dizajn, ktorý prevláda v rámci celého interiéru, dokázali zachovať a pokračovali v ňom aj v hygienických priestoroch. Celkom rozumiem tomu, že sa chcete vyhnúť štandardnému vzhľadu kúpeľne. Celkom iste by sa tým totiž stratila vidiecka atmosféra.

Takže navrhujem siahnuť najmä po pastelových a zemitých farbách, oblinách na sanite a, pravdaže, dreve. Dušu a jedinečnosť kúpeľni rozhodne dodá dobová vaňa na štýlových nožičkách a masívna drevená podlaha ošetrená špeciálnym náterom proti navlhnutiu. Nebojte sa ani obrazov v kúpeľni. Motív lúčnych kvetov, herbár lístkov či provensalská tematika jej dodajú útulnú atmosféru.

A ešte čosi. Poprezerajte povalu, či náhodou nenájdete nejaké staré, zabudnuté kúsky. Taká porcelánová umývacia súprava, zrkadlo, stolička alebo skrinka by boli kúskom, ktorý v interiéri nič nenahradí. Ak sa predsa len rozhodnete pre klasický obklad, obráťte sa na predajcov, ktorí majú v ponuke vidiecke či vintage série.

Redakcia
Foto: isifa/shutterstock
Zdroj: Tvorivé bývanie

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.