DIY kúpeľňová predložka z okruhliakov
Zdroj: SANITINO

Vytvorte si DIY kúpeľňovú predložku z okruhliakov

Ako si doma v kúpeľni pripomenúť ten skvelý pocit, že sa prechádzate po pláži a chodidlá vám jemne masírujú hladké okruhliaky? Cesta je jednoduchá. Každý z nás si z dovoleniek vozí kamienky rôznych tvarov a veľkostí. Prečo ich teda nevyužiť? Vytvorte si z nich predložku, s ktorou sa na pláž prenesiete vždy, keď sa na ňu postavíte!

Detaily tvoria dokonalý celok

Vybrali ste si do svojej úplne novej kúpeľne sprchový kút? Máte vybrané kvalitné sklá a ste spokojní aj so vzhľadom sprchovej vaničky? Skvele. Teraz už chýbajú len drobnosti, ktoré dotvoria celkovú atmosféru. Napríklad taká predložka pred sprchový kút urobí viac, než si myslíte. Dajte si preto záležať aj na jej výbere. Ale čo robiť, keď nenájdete žiadnu, ktorá by vyhovovala vašim požiadavkám? Bola by škoda pokaziť dojem, ktorý vytvoril krásny sprchový kút a sprchová vanička. Neváhajte a vyrobte si predložku podľa svojich predstáv úplne sami!

Čo budeme potrebovať?

Základom je rohožka, na ktorú budeme kamene lepiť. Mala by byť vo farbe pripravených okruhliakov, pretože pod nimi bude s najväčšou pravdepodobnosťou presvitať. A kde teda zohnať okruhliaky? Ak ste si nejaké priviezli z dovolenky, máte vyhraté. Ak nie, skúste navštíviť obchod s dekoráciami, výtvarnými potrebami alebo kamenárstvo – tu si určite vyberiete. Skvelé sú aj kamienky z riek – len ich budete musieť pred použitím poriadne vydrhnúť a zbaviť sa nánosu najrôznejších rias. Je len na vás, či zvolíte ploché alebo naopak viac tvarované okruhliaky, ktoré nohám poskytnú dôkladnejšiu masáž. Vždy sa ale snažte hľadať podobné. Ďalej budete potrebovať lepiacu tavnú pištoľ alebo iné kvalitné lepidlo, nôž a prípadne meter.

Ako na to? Buďte kreatívni!

Ako prvé si premyslite tvar rohožky. Podľa nás je najkrajší tvar oblúka, pretože tým vynikne originálne spracovanie a navyše ušetríte kamienky. Vyberte si ale, čo je vášmu srdcu najbližšie! Môžete zvoliť aj obdĺžnik, kruh alebo akýkoľvek asymetrický tvar.

Teraz už sa presúvame k samotnému aranžovaniu kamienkov na podložku. Rozmiestnite ich tak, aby boli čo najbližšie u seba a zároveň neprečnievali. Následne si rozvrhnite vzor – je totiž lepšie pripraviť si ho predtým, než začnete fázu lepenia. Kamene môžete radiť podľa veľkosti, farby alebo podľa niečoho úplne iného – záleží len na vás, fantázii sa medze nekladú!

Keď budete spokojní, pomocou tavnej pištole na každý z okruhliakov naneste rozohriate lepidlo a nalepte na podložku. Nie je potrebné nanášať ho veľa, avšak pamätajte, že budete na podložku stúpať a je teda potrebné okruhliaky prilepiť naozaj starostlivo. Keby sa náhodou nejaký z kameňov v budúcnosti uvoľnil, nie je nič jednoduchšie, než ho pomocou tavnej pištole opäť prilepiť – len z neho predtým nezabudnite zoškrabať staré lepidlo.
Rovnakou technikou si môžete vyrobiť aj kuchynskú podložku alebo rohožku pred dom.

Zdroj: PR článok SANITINO s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje