Odborník radí: Pestovanie fuksií

Odborník radí: Pestovanie fuksií

Prišla nám od vás otázka: Ako správne pestovať fuksie, aby celé leto bohato kvitli?

Dôležité je si uvedomiť, že fuksie potrebujú mať dostatočne priestranný črepník, kvalitný kyprý substrát a najmä polotieň. Ľudia si často myslia, že najkrajšie budú rásť a bohato kvitnúť len na slnku. No je to inak. Takisto je potrebné dbať na to, aby substrát v nádobe kde rastú bol stále mierne vlhký. Sucho, horúčava a úpal tieto rastliny poškodzujú. Myslieť treba aj na pravidelné prihnojovanie viaczložkovým hnojivom pre kvitnúce rastliny(raz týždenne vo forme hnojivej zálievky) , rovnako ako aj na odstraňovanie odkvitnutých kvetov. Zabrániť treba tomu, aby rastliny tvorili plody. Predpokladom bohatého kvitnutia je aj správne zazimovanie a priebežný zmladzovací rez ak sa rastlina pestuje niekoľko rokov.

fuksie


Odpovedal: Daniel Košťál
, záhradnícky špecialista  

 1. marcela says:

  Každé dva tri roky ich presadím do zeminy-do starej zeminy po presádzaní pridám dobre vyzretý maštalný hnoj listovku a nechám v pytloch do dalšieho presádzania takže žiadny substrát žiadne umelé hnojivo a fuksie mám jedna radosť.

 2. Julanda says:

  Ja mám takú akúsi v záhrade v tieni. V lete narastie asi tak do metrovej výšky, bohato kvitne, aj keď sa jej veľakrát ani vody nedostane. Potom na jar zdrevnatené výhonky musím ostrihať a zase vyženie nové.

 3. Zita Ferancová says:

  Budem sa riadiť vašimi radami.

 4. Iveta says:

  Kúpila som si hybridné fuksie. Môžem posadiť do samozavlažovacieho kvetináča s priemerom 25 cm jednu alebo dve rastliny?

  1. Zdravim ,ja mám hrantik 38 CM .Prave tiež som v Lidli kúpila a dávam tri kusy do hrantika tak kľudne môžete 2 says:

   Ja mám hrantik 38 CM a dávam tri kusy.Prave som tiež kúpila v Lidli a tak dávam každý rok

 5. Ina says:

  Dobrý deň
  Chcela by som sa opýtať či sa mi dajú opäť do poriadku fuksie ktoré som si kúpila 9.4. A dnes v noci mrzlo a ráno som ich našla zmrznuté bez farby kvetu jednoducho mdlé.
  Môžu sa ešte prebrať,?
  Ma niekto skusenosti,?
  Ďakujem

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje