Odborník radí: Pestovanie fuksií

Odborník radí: Pestovanie fuksií

Prišla nám od vás otázka: Ako správne pestovať fuksie, aby celé leto bohato kvitli?

Dôležité je si uvedomiť, že fuksie potrebujú mať dostatočne priestranný črepník, kvalitný kyprý substrát a najmä polotieň. Ľudia si často myslia, že najkrajšie budú rásť a bohato kvitnúť len na slnku. No je to inak. Takisto je potrebné dbať na to, aby substrát v nádobe kde rastú bol stále mierne vlhký. Sucho, horúčava a úpal tieto rastliny poškodzujú. Myslieť treba aj na pravidelné prihnojovanie viaczložkovým hnojivom pre kvitnúce rastliny(raz týždenne vo forme hnojivej zálievky) , rovnako ako aj na odstraňovanie odkvitnutých kvetov. Zabrániť treba tomu, aby rastliny tvorili plody. Predpokladom bohatého kvitnutia je aj správne zazimovanie a priebežný zmladzovací rez ak sa rastlina pestuje niekoľko rokov.

fuksie


Odpovedal: Daniel Košťál
, záhradnícky špecialista  

Komentáre

 1. Každé dva tri roky ich presadím do zeminy-do starej zeminy po presádzaní pridám dobre vyzretý maštalný hnoj listovku a nechám v pytloch do dalšieho presádzania takže žiadny substrát žiadne umelé hnojivo a fuksie mám jedna radosť.

 2. Julanda says:

  Ja mám takú akúsi v záhrade v tieni. V lete narastie asi tak do metrovej výšky, bohato kvitne, aj keď sa jej veľakrát ani vody nedostane. Potom na jar zdrevnatené výhonky musím ostrihať a zase vyženie nové.

 3. Zita Ferancová says:

  Budem sa riadiť vašimi radami.

 4. Kúpila som si hybridné fuksie. Môžem posadiť do samozavlažovacieho kvetináča s priemerom 25 cm jednu alebo dve rastliny?

  1. Zdravim ,ja mám hrantik 38 CM .Prave tiež som v Lidli kúpila a dávam tri kusy do hrantika tak kľudne môžete 2 says:

   Ja mám hrantik 38 CM a dávam tri kusy.Prave som tiež kúpila v Lidli a tak dávam každý rok

 5. Dobrý deň
  Chcela by som sa opýtať či sa mi dajú opäť do poriadku fuksie ktoré som si kúpila 9.4. A dnes v noci mrzlo a ráno som ich našla zmrznuté bez farby kvetu jednoducho mdlé.
  Môžu sa ešte prebrať,?
  Ma niekto skusenosti,?
  Ďakujem

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.