Kým magnóliu presadíte do zeme, môžete ju mať istý čas v črepníku

image 34240 25 v1

Veľmi sa mi páčia magnólie. Chcela by som ich pestovať v predzáhradke. V obchode som videla aj zapestované magnólie v kvetináči. Možno ich takto istý čas pestovať a potom presadiť do zeme? (Božena B., Nitra)

Samozrejme, magnólie môžete dočasne pestovať aj vo vegetačnej nádobe. Nie však dlhodobo, najviac rok. Potom treba drevinu presadiť do záhrady. Počas pestovania v nádobe ju výdatne zalievajte. Medzi každou zálievkou nechajte substrát trochu preschnúť (nie vyschnúť!). Prihnojovať netreba, až po výsadbe a zakorenení. Magnóliu umiestnite do polotieňa na chránené miesto (najmä pred vetrom).

(Zdroj odporúčaných prípravkov – MATLÁK, J.: Celoročná ochrana záhradných plodín, 2016)

Odpovedal: Daniel Košťál
Foto: isifa/Shutterstock

Komentáre

  1. Robert Palocko says:

    Prosím o radu pri pestovaní plamienkov keď začína už kvitnúť odumrie ako by dostal porážku a každý vyhon odumrie nemám nič z kveto a na budúci rok zase vyrasi a znova to isté už asi 5 rokov Ďakujem za radu

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.