Je pokosená tráva vhodný druh nástielky k živému plotu?

Je pokosená tráva vhodný druh nástielky k živému plotu?

Je pokosená tráva vhodný druh nástielky k živému plotu alebo kvitnúcim okrasným kríkom? Máme chalupu, každoročne okolo nej kosíme asi 3- až 4-krát do roka a rozmýšľame, či by sme trávu ešte dáko užitočne nevyužili. Je takéto riešenie vhodné? (Ján B., Bytča)

Tráva je iste výborný materiál na nastielanie, ekologický a ľahko dostupný, v podstate netreba zaň platiť. Neodporúčal by som však používať príliš vysokú trávu. Tá totiž môže začať kvasiť a hniť, čo nebude vhodné. Toto je zrejme tento prípad. Odporučil by som, naopak, využívať trávu z častého kosenia, ktorá je kratšia. Najlepšie bude nasypať ju v hrúbke asi 5 – 7 cm na záhony, pod živé ploty a ku krom. Samozrejme, nesmie to byť tráva s burinami či kvitnúcimi alebo odkvitnutými rastlinami. Pokosená tráva zabráni rastu buriny a pomôže udržať v pôde potrebnú vlhkosť. Počítajte však s tým, že nepôjde o trvalý typ nástielky, bude potrebné priebežne ju obnovovať pridávaním ďalšej novej vrstvy.

Odpovedal: Daniel Košťál
Foto: isifa/Shutterstock 

Komentáre

  1. Keď polejem rajčiny, papriku a ostatné plodiny, tak trávu navrstvím okolo, dobre zadržuje vlahu. Zbytok nechám usušiť a hodím do kompostu …………….

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.